Vactra C Kontak Anahtarı

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Vactra C Kontak Anahtarı olarak baktığımda ekteki iki farklı koruma çıkıyor. Bendeki araç 2003. iki sorun olacaktı;

- Bu iki ürünün iç parçalaı birbiriyle uyumlu mu? Yani sustalı olan modelini alırsam bendekinin içiyle uyumlu olur mu?

- Yurtdışından getirdiğim yeni bir anahtarı kodlatabilir miyim, olursa bana maliyeti ne olur? (Sadece kodlatma ve oyma)

http://i51.tinypic.com/5xkha0.jpg

http://i52.tinypic.com/chykw.jpg

Son düzenleme:

glock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sami Bey, aynı süreci bende yaşamıştım.Edindiğim bilgiyi paylaşayım umarım yardımcı olur.
Normal anahtarla sustalın iç aksamı birbirine uymuyor.Sustalı anahtarın ağzı sizin car pass kartında yazan koda göre makine tarafından oyuluyor.
Yurt dışından getirtme olayına girseniz bile oraya anahtar kodunuda gönderip oydurtmanız gerekir.Geldikten sonra da kontak ile proglamasını yapmak gerekir.

Ben bu durumu söyle hallettim.
Aracımı aldığımda bir tane normal anahtarı vardı diğeri kayıptı.Eskişehir servisle konuştum 330 TL gibi bir fiyat verdiler.
Biraz araştırma sonucunda bu anahtarların sadece İzmir'de Opel Araştırma Merkezinde yapıldığını öğrendim.
İzmir'e gittiğimde uğradım.O gün için 160 yada 170 TL gibi bir fiyata yaptılar sustalı orjinal anahtarı.Sonra araç ile eşleyip programladılar.Kaybolan anahtarıda sildiler artık o anahtar kapıları filan açarmış ama çalıştıramazmış.
Bu arada servisler sadece bu işten %100 kazanıyorlar...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Öncelikle teşekkür ederim.
Ben de dün gece bir atne sipariş verdim. Doğrusunu söylemek gerekirse gelecek olanın kod sismeiyle mi yoksa boş mu geleceğini tam oalrak anlamadım. Fiyat biraz uygun olunca aldım. Gelince bakacağım artık. İnşallah uydururuz.

Bir de bişey merak ettim her iki tipte de Vectra C diyor ama birisi önceki modellerin anahtar tipi, diğeri sustalı. Neden olabilir acaba?

glock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de bişey merak ettim her iki tipte de Vectra C diyor ama birisi önceki modellerin anahtar tipi, diğeri sustalı. Neden olabilir acaba?
Sanırım C1 kasaların anahtarları normal tip. Makyajlı C2 kasalarda sustalı olabilir tam emin değilim.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sami bey, almak istediğiniz anahtarın aynısını ben kullanıyorum. Yetkili serviste 350 tl ye yaptırdım hiç sorunsuz çalışıyor.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis fiyatı işçilik te dahil 220 TL dir. 2 gün önce sordum...

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Ben en yakın yetkili servisle görüştüm. 180 TL dediler. Kaskodan değiştiriliyormuş. Sioparişi vedim. 1 haftaya kadar gelecek.

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2 sene önce aracı aldığım şahsa yaptırtmıştım. O da 350 TL ye yaptırmıştı. Fiyatlar baya düşmüş.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Anahtarı aldım Serviste indirimli fiyatıyla 124 TL'ye aldım. Kaskoya gerek kalmadı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun bende sahibindende bir ilan görmüşdüm olmadıysa onu koyucakdım adamalr her türlü aracın anahtarını sustalı yaparız kodlarız diyordu.. neyse halolmuş.