V kayisin ordan gelen ses

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar. Aracim Opel astra H dizel. Dun uzun yoldaydim. Klimayi actim hava normal uflemesine ragmen iyi sogutmuyordu. 100 kilometre falan gittikten sonra mola verdim. Arabadan indiyimde sag taraftan cik cik ses geliyordu. Klimayi kapattigimda bu ses kesiliyor. Klimayi acip ekrandan alternator sarj voltajina baktigimda 13.3 lere kadar inmisti. Sizce sorun neden kaynakli ola bilir. Benim tahminim v kayisi siyiriyor. Klima kapali iken idare ediyor klima acildiginda kayisa yuk bindigi icin siyiyor dige tahmin ediyorum. Cevaplarsaniz sevinirim. Anladigim kadariyla kayisi gerdirmek mumkun deyil otomotik gergiz rulmani var

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi sürücü bilir zaten cevaplamışsınız. Kayış sesi belli olur. Yada gergi bilyesinden geliyordur. Fazla seçenek Yok gibi.

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildigim kadariyla kayis gergisi otomotik. Kayisi nasil gerdire bilirim?

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi sürücü bilir zaten cevaplamışsınız. Kayış sesi belli olur. Yada gergi bilyesinden geliyordur. Fazla seçenek Yok gibi.

1 yil once dinamo kasnagi bozuldu. Kendi kaanagini olmadigindan usta mersedes dinamo kaanagi takti. Bu kasnak kendi kaanagindan cap olarak azicik kucuk. Bu kayisin iyi gerilmemesine neden olurmu?

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gergi arızalı değilse ki kolaylıkla arızalanmaz ama sökerken bozarlar kayış eskimiştir özelliğini kaybetmiştir değiştirmeniz gerekir.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yil once dinamo kasnagi bozuldu. Kendi kaanagini olmadigindan usta mersedes dinamo kaanagi takti. Bu kasnak kendi kaanagindan cap olarak azicik kucuk. Bu kayisin iyi gerilmemesine neden olurmu?

Elbette olur. Gergi biryere kadar gerer. Kayış yıpranmışsa kaçırır. Kasnağı degirirmektense kayışın bir küçüğünü taktırmak sorunu ucuz yollu çözebilir.

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette olur. Gergi biryere kadar gerer. Kayış yıpranmışsa kaçırır. Kasnağı degirirmektense kayışın bir küçüğünü taktırmak sorunu ucuz yollu çözebilir.

Anladim. Kayisin bir kucuyu kac santim fark eder acaba? Fazla gergin olmazmi?

Yasin-v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir ustaya dinamo kasnağını kuculttugunuzden bahsedin, zaten sökünce belli olur. Döküldüğünde gergi de kayışta kendini belli eder sokulmeyince pesin konuşmak boş.