Uzun yol İzlenimim 1486 KM

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim askerin malum yemin töreni vardı biz de atladık arabaya Diyarbakır yollarına düştük :)

Giderken sabahin erken saatlerinde gittik.֖zellikle şanlıurfada otoyol bittikten sonra Diyarbakır yolunda acaip sis vardı.görüş mesafesi 2 metreyi geçmiyordu.Bu nedenle biraz yolda tedirgin gittik ama çok şükür kazasız belasız diyarbakıra ulaştık.2 gün şehiri gezdik ilk kez gittik çünkü.daha sonra askeri birliğine teslim edip memleket yolunu tuttuk.

Yolculukla ilgili hem araç hem de yolla ilgili bir kaç izlenimim var:Adana-Urfa otoyulu 10 üzerinden 10.İstanbul Park gibi yol yapmışlar resmen.yağ gibi  okkk.Ama urfadan sonra işin rengi bozuluyor.özellikle Diyarbakır yolu tam anlamıyla rezillik. 046thumbsdown general_Shame_on_you .ևukurlar,taşımsı yollar,kenarlarda bariyer olmayışı ve yola atlayan çoluk çocuk hem sürücüler için hem de insanlar için tehlikeliydi.Dilerim oraya da güzel double yol yapılır.

Araçla ilgili konuşacak olursak.şehirler arası yaklaşık 1200 km yaptım.şehir içi de 286 km yaptım.Otoyolda ortalama 150 ile gittim.sisli yerlerde mecbur yavaşladım.hız sabitleyici çok nadir kullandım.ortalama yakıt tüketimim 7,3 lt.eğer daha yavaş gitseydim 7 nin altını çok rahat görebilirdim.araçta benle birlikte 4 yolcu vardı.bagaj da full doluydu.uzun yol konforu ben çok mutlu etti.170den sonra gelen rüzgar sesi hariç hiçbir ses duymadım.֖zellikle direksiyonun bu kadar hisli olması,her istediğim tepkiye anında cevap vermesi hoşuma gitti.

Güzel otoyol bulmuşken hız rekorumu egale ettim.yeni rekorum 221 .

Bu arada radar denetimleri bu aralar acayip artmış.bütün radarları önceden fark edebildiğimden ceza yemedim ama sürücülerin %50sine ceza kestiler desem abartmış olmam.Tavsiyem şehirler arası yol yapacak olanlar radarlara dikkat etsin

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun yol İzlenimim 1486 KM

Allah kaza bela vermesin

221km hızı gördüğünze göre baya dik bir yokustan indinz

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Guzel bir yolculuk olmus.. kazasiz belasiz gectigi icin guzel olmus.. senin adina sevindim.. bu arada radarlari onceden nasil farkedebiliyorsun?

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bir kac tuyo alabilir miyiz

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yokuş inmedim daha önce 216 basmıştım.bugün 221.Sedanlar Hblere göre yaklaşık 9-10km/h daha hızlı gidiyor.Fark ondan oluşuyor.Radarları fark etme konusuna gelince tamamen önsezi diyebilirim.polisler genellikle 2 yolun arasına arabalarının girebildiği yerleri ya da hız gösterge levhalarından hemen sonra durmayı tercih ediyorlar.böyle yerleri görünce hızımı azaltıyorum.3 radardan da pass geçtim

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
011zaa iyi zıplamışsın çekirge (!)
011zaa 011zaa

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yokuş inmedim daha önce 216 basmıştım.bugün 221.Sedanlar Hblere göre yaklaşık 9-10km/h daha hızlı gidiyor.Fark ondan oluşuyor.Radarları fark etme konusuna gelince tamamen önsezi diyebilirim.polisler genellikle 2 yolun arasına arabalarının girebildiği yerleri ya da hız gösterge levhalarından hemen sonra durmayı tercih ediyorlar.böyle yerleri görünce hızımı azaltıyorum.3 radardan da pass geçtim

sedanların 9-10 km hızlı gitmesinin sebebi nedir acaba

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

maşallaahhhh 14alkiss 14alkiss 14alkiss

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

güzel bi yolculuk yapmışsınız kazasız belasız kullanın