Uzun süredir (2 Ay) çalışmadan yatan Astra için Ne Yapmalı?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun süredir (2 Ay) çalışmadan yatan Astra için Ne Yapmalı?

BÜLENT link' Alıntı:
Akü saglamsa problemsiz calisir.
Calismasada bukadar dert etmeyin takviye yaparsiniz.
Ben hep tasima modunu kullaniyorum bu durumlarda. Cosmo oldugu icin alarmi falan iptal ediyor bu modda hatta 1 gun falan sonra uzaktan kumandada calismiyor onuda iptal ediyor. Anahtarla aciyorum kapiyi.
Yağ durdugu yerde degistirmenizede gerek yok bence.

Teşekkürler Bülent Bey. Peki lastiklerde problem olursa bunu nasıl anlarım? Araca seyir halindeyken nasıl bir etki oluşturur? Acaba yüksek hızda mı anlarım bu durumu? Bazı forumlarda ısrarla lastikleri takozlara çıkartın demişler. 2 aydır beton zeminde. Üstelik değişmeyen aynı sıcaklıkta.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Teşekkürler Bülent Bey. Peki lastiklerde problem olursa bunu nasıl anlarım? Araca seyir halindeyken nasıl bir etki oluşturur? Acaba yüksek hızda mı anlarım bu durumu? Bazı forumlarda ısrarla lastikleri takozlara çıkartın demişler. 2 aydır beton zeminde. Üstelik değişmeyen aynı sıcaklıkta.
lastikler aracın üstünde kaldığı zaman yada araç üstünde bile değil dik pozisyonda 3-4 ay gibi beklerse lastiğin yapısı bozulur ve araç sekerek gitmeye başlar kullanınca kesin anlarsınız yapısı bozulduğu için araç zıplıyormuş gibi gider onun dışında başka bir sorun çıkarmaz eğer aracın gidişinde bir sorun hissetmiyorsanız problem yoktur.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam endileşenmeyin bir sıkıntı olmaz. Lastikler 2 ayda inmez diye düşünüyorum. Belki akü bitmiştir onu da takviye yaparsınız başka bir araçtan :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam endileşenmeyin bir sıkıntı olmaz. Lastikler 2 ayda inmez diye düşünüyorum. Belki akü bitmiştir onu da takviye yaparsınız başka bir araçtan :)

İnşallah hocam. Akü problem değil de lastikler önemli. İnşallah bir problem olmaz. Bridgestone Turanza' ya güvenmek istiyorum. :)

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
lastikler aracın üstünde kaldığı zaman yada araç üstünde bile değil dik pozisyonda 3-4 ay gibi beklerse lastiğin yapısı bozulur ve araç sekerek gitmeye başlar kullanınca kesin anlarsınız yapısı bozulduğu için araç zıplıyormuş gibi gider onun dışında başka bir sorun çıkarmaz eğer aracın gidişinde bir sorun hissetmiyorsanız problem yoktur.

O zaman ilk işim gidince düz asfaltta arabayı denemek olacak. 2 ay 32 basınçla sabit 15 derecede inşallah bozulmamıştır lastiğin yapısı. Tek umudum o. O lastikleri değiştirmek 2.000 TL' den başlar yanılmıyorsam.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

benim eski astra h'ı 6 ay kullanmamıştım. garajda bir cm bile kıpırdamadan kaldı araç 6 ay boyunca. üzerinde petlas kış lastikleri vardı. geldim araçta en ufak bir sıkıntı yoktu. o lastikleri ertesi yıl kış dönemi tekrar kullandım. sıkıntı yoktu.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bişey olmaz. marşa basın. devam....

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

nvral link' Alıntı:
bişey olmaz. marşa basın. devam....
045thumbsup

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şanslıymışsınız kapalı garaj mıydı? güneş görmemesi şansınız olmuş olabilir.  lastiğin sürekli aynı yüzünün üstünde durması yapısını kesinlikle bozuyor ama ne kadar sürede bözulacağı güneş sıvı teması vs gibi birçok konuya da bağlı. yıllar önce 4 ayda çöp olan lastiğim oldu ama şuanda kış lastiklerimi 7-8 ay bekletmeme rağmen sorunsuz her sene kullanabiliyorum. dediğim gibi tek bir koşula bağlı değil yani ama yine de yatmış aracın lastikleri en azından sürücü tarafından kesinlikle gözlemlenmeli sorun varsa hissedilir zaten.

alize05 link' Alıntı:
benim eski astra h'ı 6 ay kullanmamıştım. garajda bir cm bile kıpırdamadan kaldı araç 6 ay boyunca. üzerinde petlas kış lastikleri vardı. geldim araçta en ufak bir sıkıntı yoktu. o lastikleri ertesi yıl kış dönemi tekrar kullandım. sıkıntı yoktu.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabanızın üstünde navi takılıysa, akü zayıflayacağından dolayı yol bilgisayarınızın menüsü ingilizce olur.Tekrar Türk'çe ye çevirmek için orginal teyp takılıp lisanı değiştirmeniz gerekebilir. Bir haftalık şehir dışına çıktığımda benim  başıma gelmişti.Marş basar merak etmeyin...