Üzücü ama Resim herseyi Söylüyor!!

BAYBARS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectraya da arkadan baya hızlı bir şekilde çarpılmıştı. Ama çok dikkatli bakılmayınca anlaşılmadı. Çünkü tomponlar esnek tampon.

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.
Yalnız ben anllattıklarınızın tersine şahit oldum...Servisle eve gidiyordum iş çıkışı.Işıklardaki arabalar öyle bir kuyruk oluşturmuşki virajı dönen önündeki arabaya çarpmamak için bütün hünerlerini sergiliyorlardı...Yalnız ikisi dışında..Virajı dönüpte zor duran 2003 model Civic e,aynı virajı dönen ama duramayan Fabia arkadan yapıştırdı..Bizde onların arkasında zor kurtardık....Manzara ilginçti..Bende sizin gibi düşünmüştüm...Arkadaki haşat olmuştur diye..İlk olarak Civic in arkasını gördük....Durum içler acısı..Bagajın yarısını almış Fabia..Dedikki Fabia ne halde kimbilir...Birde baktık ki Fabia'nın plakasının bir ucu yere sarkmış öylece duruyor...Sapasağlam..Fabianın tek masrafı tampona plakayı yeniden sağlam bir şekilde takmak için bir vida...İlginç...

Sanırım Japonlara güvenmemek lazım...
Fabia hiç fren yapmadan Allah ne verdiyse girmiş olmasın. Böylece aracın üst kısmı darbe almamıştır :)

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
resim bişey kanıtlamıyor çünkü iki araç kafa kafaya çarpışmamış.bizim vectra b yede arkadan çarpan boranın önü dağıltı.her arabanın önü dağılır fabrikada aylarca üstünde uğraştıkları şeyde bu zaten

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun, çakma kaza yapmadınız değil mi? :D hani avensis de tamponda bir şey yok ama kaput ve farlar gitmiş ? nasıl olmuş :):):)

ben polıs memuru olsam arastırırdım bu olayı cok ters bır olay tampon saglam ama on kaput ıptal

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.... ya hazır konu kazalara geldi bi fikrim var uzun süreden beri aklımda kimseye söylemedim gerçi herkes biliyordur ama mesela yolda seyir halindeyiz kaza yapıcağımızı anladık ve panik fren yaptık bu frenleme esnasında fizik kuralları gereği araç öne doğru bi yığılma yaptı ayrıca ön taraf çok ağırlaştı... şimdi şöyle bi fikrim var panik frende frenden ayağımızı taaki vurana dek çekmezsek ön tarafta çok hasar olur çünkü ön tarafta fazlasıyla yük olacaktır diyorumki tam başka araca vurmadan ayağımızı frenden çeksek böylece aracın önüne gelen yükü hafifletip vursak hasar daha az olmazmı bence olur ancak şöyle bi sorun daha geliyor panik fren anında o olay insan aklına gelirmi bilemem ama tecrübeli biriyse geliceğine inanıyorum denemesini yapmadım gerçi . Bu arada vurduktan sonra aracın geri esnemesi daha kolay olacağından hasar asgari boyuta ineceğine inanıyorum sizlerinde fikirlerini almak isterim ... Bu arada 2002 modelden sonraki araçların tamponları bazı araçların çamurlukları dahi elastik örneğin renault megan II faz I II III Clio faz I II III gibi...

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar uzun zamandan sonra aranıza katılma şansı buldum. çalışma shiftimin değişmesi ve saatinin artması nedeniyle takılmak mümkün olmuyordu. arkadan çarpma konularında karışık fizik kuralları geçerlidir. sonuçta arkadan gelen duran bir cisme çarptığı için hasarı daha fazla hissediyor. gözümün önünde bmv arkadan kartala çarptı ve tablo aynı şekilde. kaput tam ortadan katlandı. ama bu opelin tamponunun sağlam olmadığı anlamına gelmez. 1 ay önce e-5 te uzun direk şeklindeki dubaya çarptım duba metrelerce ileri fırladı. tampon ve kaputtan ümidi kesmiştim ama inip baktığımda sadece tamponun alt kısmında biraz dökülmeler olmuş. allah tamponumuzu korusun :)

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun