Uzatılmış Garanti

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzatılmış Garanti

uzatılmış garanti alınırsa araç 100.000kmden sonra garanti dışı oluyorsa saçma.gerçi 2 yılda 50 bin yapmak sonra garantiyi uzatıp kalan iki yılda tekrar 50 bin yapmakda zor.4 yılda zorlasan ancak 100bin olur.bence kendi açımdan konuşuyorum zor.
uzatılmış garanti 1500lira mıydı?
birde servisin kullanıcı hatası deyip garantiyi sallamama ihtimali var.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu artı garanti olayının bir bayiye gidilip yaptırılmadan önce detaylı araştırılması gerekir.

Neleri kapsıyor neleri kapsamıyor çok muallakta bir konu.

Bildiğim kadarıyla ilk iki senedeki gibi tüm sorunları kapsamıyor.

Bazı arızalar bu artı garanti kapsamı dışında tutulmuş, bunların öğrenilmesi gerekir.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunu daha öncede birinden duydum yada okudum tam hatırlamıyorum.
Kapsam daha da daralıyor gibi hatırlıyorum bende.gidip sormak lazım tabiki.
burda paylaşırız öğrenince.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
eğer belli parçaları kapsıyosa ve şartları varsa hiç girilmez!

Bildiğim kadarıyla bazı parça ve arızalar bu artı garanti kapsamının dışında tutulmuş ama detaylı olarak bilmiyorum hangileri olduğunu.

Tek bildiğim ilk iki sene garantisi kadar kapsamlı olmadığı.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=omergokbulak link=topic=3126.msg69569#msg69569 date=1323713523]

Bildiğim kadarıyla bazı parça ve arızalar bu artı garanti kapsamının dışında tutulmuş ama detaylı olarak bilmiyorum hangileri olduğunu.

[/quote]

Ampullere ve benzerlerine falan garanti veriyorlarsa sakata gelmeyelim. (:)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=MeRt link=topic=3126.msg69605#msg69605 date=1323715569]
[quote author=omergokbulak link=topic=3126.msg69569#msg69569 date=1323713523]

[/quote]

Ampullere ve benzerlerine falan garanti veriyorlarsa sakata gelmeyelim. (:)
[/quote]

Ben yaptırmayı düşünmediğim için pek incelemedim açıkçası.

Yaptıracak olanlar belki bu garantinin kapsamı hakkında Burak bey'den bilgi alabilirler.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=671.0

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by-Abdullah link' Alıntı:
bence hiç gerek yok uzatmaya zaten alman arabasına kolay kolay ağır sorun açmıyor..

Kesinlikle yorumuna katılıyorum. Yüksek alman teknolojisi beraberinde sağlamlık zaten dizel lerde triger kayışı bile yok zincir olduğu için motor ömrü 150 binin üstünde. Gerek yok Ben bundan önceki Fiat Albea aracıma yaptırmıştım. Arac 4 yıl boyunca nokta arıza vermedi o kadar verdiğim para boşuna gitti ki bahsettiğim araba yüksek kalite ve teknolojiye sahip değil di. 

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garantiyi uzatma ücreti bahsedildiği gibi 1500 TL ise bunu yaptırarak kârda olmak için ancak bir şanzıman, motor ya da turbo arızası veya baskı balatanın garantiden değişmesi gibi bir durum olması gerekiyor sanırım. Bu durumlardan herhangi birisi olduğu takdirde de kolay kolay garanti kapsamına dahil edilip de sizden bir kuruş para alınmadan arızanın giderileceğini ve/veya değişimin yapılacağını pek zannetmiyorum. Aracın ilk iki yılında tüm arızalar garanti kapsamında olmasına rağmen olur olmadık arızalara "kullanıcı hatası" diyebilen ve işi mümkün olduğunca yokuşa sürmeyi kendilerine prensip ve görev edinmiş servislerimiz var ne yazık ki.

Ayrıca, doğal olarak, ilk iki yıldaki garanti çok daha fazla anlamlı; çünkü araçtaki pek çok kronik sorun ile üretimden/montajdan kaynaklı sorunlar bu süre zarfında ortaya çıkıyor ve bunların garanti kapsamına girmesi kadar doğal bir şey olamaz. Ancak garantiyi bunun ötesinde bir veya iki sene uzatmak bana çok da mantıklı gelmedi kabaca düşününce (herhangi ciddi bir araştırma yapmadım bu konuda). Diğer arkadaşların da dediği gibi neyin garanti kapsamına girdiği çok net olarak ortaya konmalı. Ancak böyle olsa bile, ileride çıkan sorunlara "kullanıcı hatası" deme lüksleri ve böylece çamura yatma olasılıkları her zaman var ne yazık ki.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şanzuman ve afl garanti dışı zaten 2 yıl sonra uzatsanızda garanti dahili değil kaldı ki oto-şanzumanda 2 yıllık süre içinde de sıkıntı olsa kullanıcı hatası deme ihtimalleri çok çok yüksek

opelin garantisi traşş, hundaide bile 5 yıl garanti var opel de yarım yamalak kapsamı olan şaibeli 2 yıl

detaya indikçe eksisi çoook opelin

ya 15-20 liralık arbaya bincen sanayide her problemi yaptırıcan yada bmw ve üstü araçlara binicen garanti dahili bile olsa alın lan para diyicen çok darlanıyorum çook :)

40 milyon vursada bentleye binsem bu akşam 34 aga plakalı bentley geziyordu üsküdar sahilde general_Pray