Uzaktan Kumanda Sorunu

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Uzatmadan konuya gireyim. Aracımda kumandalı merkezi kilit mevcut. Kumandadan açıyor ancak kapatmıyor. Kapatmaya çalıştığımda ses geliyor 4lüler yanıyor hatta sigorta kutusundan ses geliyor. Ama gel görki arabayı kitlenmiyor. Kumandayla kapanmadığını unutuyorum. Koşa koşa gidip kapıyı kitliyorum. Bir elektrikçiye götüreceğim ancak Benin yapacağım basit birşey varsa diye sorayım dedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Röle Sesi geliyorsa basit birşeydir. Kapama için gelen tetik ucu oksitlemiş veya kopmuştur. Kumandaya basınca tık tık sesi dörtlü flaşmr rölesinden mi yoksa Kumanda kontrol ünitesinden mi geliyor iyi dinlemek lazım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kumanda kontrol ünitesi olma ihtimali biraz yüksek bence aklı başında işin ehli bir elektrikçiye göstermekte fayda var. Benim de zamanında başıma geldi ve ünite içinde lehimler kendinden geçmiş idi. Komple elden geçirildi ve sorun çözümde sanırım 30 TL bir ücret ödememiş idi.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah pazara gittim kapatırken yine kapanmadı. Sonra geldim çalışıyor eve geldiğimde de kitlendi. Ama dediğiniz gibi götürüp göstereceğim kesin lehimlersen falan çünkü gidip gidip geliyor. Teşekkürler yorumlar için

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün sabah pazara gittim kapatırken yine kapanmadı. Sonra geldim çalışıyor eve geldiğimde de kitlendi. Ama dediğiniz gibi götürüp göstereceğim kesin lehimlersen falan çünkü gidip gidip geliyor. Teşekkürler yorumlar için

Aslında elin yatkın ise modelü söküp kontrol edebilirsin. Biraz beceri istiyor birde sıkı kaliteli bir mercek :D ufacık bir atık dahi etki ediyor benim öyle oldu minnacık bir şey idi ve gözle görünmesi nerede ise imkansız mercek ile kontrol edilerek bulundu.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında elin yatkın ise modelü söküp kontrol edebilirsin. Biraz beceri istiyor birde sıkı kaliteli bir mercek :D ufacık bir atık dahi etki ediyor benim öyle oldu minnacık bir şey idi ve gözle görünmesi nerede ise imkansız mercek ile kontrol edilerek bulundu.

Aslında rahatlıkla yapabilirim elim yatkındır. Ama nerede olduğunu bulamadım [emoji23]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında rahatlıkla yapabilirim elim yatkındır. Ama nerede olduğunu bulamadım [emoji23]

Sağ taraf da oluyor benim ki öyle idi. Yan plastik söküldüğünde sağ tipte duruyor.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ taraf da oluyor benim ki öyle idi. Yan plastik söküldüğünde sağ tipte duruyor.

Aslında olabilir sanki kuzenin arabasında da oradaydı. Bugün akşam üzeri eski sahibini arayacağım. Çocuk gece çalışıyor rahatsız etmeyeyim dedim. Dün forumda biri ıslak mendille motoru temizlemiş bende temizledim o ara baya baktım bagaj dahil göremedim. Hatta sigorta bölümü de açtım ama nafile. Ustalıkla gizlenmiş [emoji23]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında olabilir sanki kuzenin arabasında da oradaydı. Bugün akşam üzeri eski sahibini arayacağım. Çocuk gece çalışıyor rahatsız etmeyeyim dedim. Dün forumda biri ıslak mendille motoru temizlemiş bende temizledim o ara baya baktım bagaj dahil göremedim. Hatta sigorta bölümü de açtım ama nafile. Ustalıkla gizlenmiş [emoji23]

Genelde hemen hemen hepsi aynı yerdedir. Sanmam ki farklı yerde olsun. Ama dedim gibi sökme işi kolay da söktükten sonra işte o atık kısmı görmek gerek. O zaman mesele kalmıyor. Temiz bir tamir ile yıllarca hizmet etmeye devam eder. Usta benimkini söktüğünde uğraşma yenisini alalım dedim gerek yok daha orijinal bu dedi 94 model :D dedi gibi de temiz işçilik ile sorun kalmadı.

akkocsukru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim usta görse tüpün beynini de değiştirir [emoji23] iyi ustaymış valla tebrikler.