Uzakdan kumandam Çalışmıyor.

Akın52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2005 astra H kullanıyorum. Anahtarımı yolda giderken düşürdüm, düşme sonucunda anahtarın uzakdan kumandası çalışmıyor. Aynı anahtar ile aracımı yanlız kapıdan çevirerek açıp anahtarı kontağa takdığımda araç çalışıyor. anladığım kadarıyla kodda sorun yok uzakdan kumandası çalışmıyor. Sizce anahtarı tamir ettirebilirmiyim yoksa yeniden mi değiştirmek gerekiyor.

Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim..

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar tamiri tabiiki mümkün. Gideceksin bi Elektronikciye acip bakacak, belki lehimi falan catlamistir.

Kolay gelsin

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada tamiri en basit olan yer bence anahtari :) elektronikten anlayan herkez rahatca tamir edebilir üstünden silindir gecmedikce yenisini almaya gerek yok

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benimde kısmen öyle bir sorunum var ama ben düşürmedim ben park ettikten sonra işyerine gelirken anahtarı baş ve işaret parmaklarım arasında sıkıştırı sallardım bir iki ay derken kumanda ışığı söndü kumanda bazen acıyor bazen acmıyor artık kumandamda alışkanlık yaptı işyerinden otoparka gelirken kumandayı sallarsam acıyor sallamasam acmıyor servisi aradım yenisi lazım dedim arac olmadan kumandanın calışmayacağını dolayısıyla aracıda götürmem gerektiğini söylediler en yakın serviste yaklaşık 400 km yol demek işte yoğun gidemiyorum actığı zaman direk binip gidiyorum acmasada anahtarı takıp kapıları açıyorum
şimdi siz kumandanın tamir edilebileceğini söylüyorsunuz ben elektronikten anlamam ama saatci veya teyb tamircisi felan anlarmı diyorsunuz

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel. Çünkü aynı problem bende de var. Uzaktan kumanda bazen çalışıyor,bazen çalışmıyor. Aracıma binip senkronizasyon yapıp çıkınca belli bir müddet çalışıyor. Diyelim ertesi gün geliyorum tekrar basıyorum düğmeye tık yok. Yani her seferinde de senkron yapmak bayıyor. dediğiniz gibi elektronikçiye gidip baktırmak mı gerek?

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güncel. Çünkü aynı problem bende de var. Uzaktan kumanda bazen çalışıyor,bazen çalışmıyor. Aracıma binip senkronizasyon yapıp çıkınca belli bir müddet çalışıyor. Diyelim ertesi gün geliyorum tekrar basıyorum düğmeye tık yok. Yani her seferinde de senkron yapmak bayıyor. dediğiniz gibi elektronikçiye gidip baktırmak mı gerek?
benim sorunda aynı sizinki gibi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizimle bilgilerinizi paylaşırsanız süper özellikle cengiz abi mokia

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Al benden de o kadar.. deli diyor yaa.

Akın52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra H kullanıyorum 2005 model bu senkronize olayını anlamadım :confused: detaylı yazarsan sevinirim..:)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H kullanıyorum 2005 model bu senkronize olayını anlamadım :confused: detaylı yazarsan sevinirim..:)
astra g lerde kontağı takar yarım yaparsınız kumandanın kapama düğmesine basılı tutarsınız kapıları kilitleyip acar böylece senkronize edilmiş olur
astra h lerde nasıldır bilmiyorum ama büyük ihtimal aynıdır yarım kontak ve kapama tuşuna basılı tutun

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lehim yapmayi biliyorsaniz anahtari sökün pili cikartin pil yuvasini karta baglayan bacaklari tekrar lehimleyin tüm sorun cözülecektir elime birtane bozuk anahtar gelse resmini cekip konu acicam