Usta kapak contasini degistiricem ama....

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abıcım o o ring ler sıkıntı yaratmaz. onlara tornavıdanın ucuyla bı bak sertmi yumusakmı yumusaksa hıc dokunma ama taş gibi sertse zaten torvanıdayla cıkartmaya calısnca adeta çatlar. o zaman değiştir. bu conta setının ıcınden cıkar zaten. ama cıkmayan tiplerıde var. valla ölculerını hatırlamıyorum ama parçaçılarda satılır her cıvata ıcın 1 tane toplam kaç cıvata vardı 10 mu ney 10 tane alacaksın. onları yerıne oturtamazsan. gres yagla ve yapısıp kalsınki kapagı takarken düşmesin

bguzelsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
namnlstv0.jpg

Ustam almis oldugum conta bu o halka halka contalar cikmadi..Ben is saglam olsun diye cunku baya bi yag kacirmis ust kapaktan onlarida degisitiriyim diyorum ama ölculerini bilmem lazim parcacilarda varda ölculerini bilmiyolar nasil yapicaz ?

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
namnlstv0.jpg

Ustam almis oldugum conta bu o halka halka contalar cikmadi..Ben is saglam olsun diye cunku baya bi yag kacirmis ust kapaktan onlarida degisitiriyim diyorum ama ölculerini bilmem lazim parcacilarda varda ölculerini bilmiyolar nasil yapicaz ?
dedıgım gıbı eskısını yerınden cıkarabıldınse o numuneyle alabılır

malizengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabalar için o ring ler nereden bulabilirsiniz bilmiyorum ama değiştirmek bence de mantıklı, sertleşmiş olmasa bile kapak aç kapa yaparken hasarlanmış olabilir.
eğer elinde numune yoksa kapağı söktükten sonra parçacıya (veya istanbulda olsaydın karaköydeki hırdavatçılar bile olur) gidip kapaktaki deliklere sığan ve yerine tam oturan o ring bulmak en iyisi. bunlar standart ölçülerdedir, yani o ring yuvaya tam oturuyorsa, sıkı sıkı doğru ölçüdedir.

bguzelsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ust kapagin contasi ölu oldugu icin bujilere yag kacirir.. <-- BU teori dogrumudur ?
Yani bu contayi degistirdigim an sorun gidicek dimi ?

malizengin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben araba motorlarını bilmiyorum ama üst kapaktan yağ gelmemesi gerekmez mi ? alt kapaktan kaçırması doğal da, üst kapaktan yağ kaçırabilmesi için -benim bildiğim kadarıyla- yağ sekmanında sorun olur ve yukarı yağ çıkar ?
bu dediğim araba motorları içn doğru mudur yoksa yanıldım mı ? :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstte de yağ dolaşımı olduğundan conta bitince motora yağ gider ;)