Üniversiteli Esra'ya 45 bin 500 YTL para cezası

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESKİŞEHİR'de ehliyetsiz olarak kullandığı otomobille elektrik direğine çarpıp araç içindeki 2 kız arkadaşının ölümüne neden olan eski ANAP İl Başkanı Bilgin Açıkeller'in kızı üniversite öğrencisi Esra Tuğçe Açıkeler, yargılandığı Ağır Ceza Mahkemesi'nde önce 3 yıl, ardından 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, 2 yıl 6 aylık hapis cezasını 24 ay taksitle 45 bin 500 YTL para cezasına çevirdi. Kazada kızları ölen ailelerin, Esra Tuğçe Açıkeller ile otomobilin sahibi olan amcası Ergun Açıkeller alehine açtıkları 570'er bin YTL'lik tazminat davası ise sürüyor.
Kaza, Vişnelik Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda 30 Ağustos 2006 tarihinde meydana geldi. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Esra Tuğce Açıkeller yönetimindeki 26 NV 570 plakalı otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucunda virajı alamayarak orta refüjdeki beton elektrik direğine çarparak devrildi.
KAZADA KENDİSİ DE YARALANMIŞTI
Kazadan ehliyetsiz olan sürücü Esra Tuğçe Açıkeller yaralı olarak kurtulurken, otomobilde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Hande Dikici (19) ile aynı üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Nihan Akdoğ (19) kaldırıldıkları Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde öldü. Araçta bulunan Bilkent Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi Duygu Elitok da (22) hafif yaralandı.
Ehliyetsiz olarak kullandığı otomobille 2 arkadaşının ölümüne neden olan Esra Tuğçe Açıkeller, kazadan sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaklaşık 2 ay tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Esra Tuğçe Açıkeller hakkında Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçundan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan bugünkü karar duruşmasına tutuksuz yargılanan Esra Tuğçe Açıkeller ile ölen Hande Dikici'nin babası Osman Dikici (52) ve iki tarafından avukatları katıldı.

Milliyet

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada olan yine ölene oluyor..Hadi 45 bin ytl ödenir ya ölen gencecik insanları geri getirmeye hangi para yeter..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam ona o arabayı kullandırana, o aracı kullanmasına izin verene hapis cezası verirdim.+ para cezası

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani avrupada da olsa böyle bi uygulama olurdu sanırım ama iş işten geçmiş artık =( yanlız bu cezaların arttırılması ehliyetsiz araç kullananlara da aynı bu şekilde uygulanması gerekir bence ki 0 a insin böyle olaylar

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam, herkesin başı sağolsun. ancak kızları ölen ailelerin de tazminat davası açmaları gayet ilginç. sonuc olarak araca binen kızlarda , sofor kızın arkadasları. ve kimse onları araca zor kullanarak bindirmediler. ehliyeti olup olmaması ölüme engel olmuyor ne yazıkki. ölüm gerçekleşmiş, ölen kızlarının üzerinden rant sağlama, para kazanma amaçları ilginç. baska yorum getiremiyorum. o para kızlarını geri getirecekmiki?

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ehliyetsiz araç kullanan adam fikirsiz adamdır. Fikirsiz adama ise ne bu olay ders olur nede cezalar caydırıcı olur..

Aracı ehliyet kullanmaz diyenlere gelince; aracı ehliyet kullanır. Ehliyet denilen o plastik, sahibine farkettirmeden nice bilgiler ve sorumluluklar verir.

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam, herkesin başı sağolsun. ancak kızları ölen ailelerin de tazminat davası açmaları gayet ilginç. sonuc olarak araca binen kızlarda , sofor kızın arkadasları. ve kimse onları araca zor kullanarak bindirmediler. ehliyeti olup olmaması ölüme engel olmuyor ne yazıkki. ölüm gerçekleşmiş, ölen kızlarının üzerinden rant sağlama, para kazanma amaçları ilginç. baska yorum getiremiyorum. o para kızlarını geri getirecekmiki?

Rant demeyelim de kanunun vereceği yada çektireceği ceza belli..Ee kendileride gidip kendi cezalarını veremeyeceğine göre belki onları maddi açıdan çok çok zor durumlara düşürüp bir kez daha nasıl bir hata yaptıklarının farkına vardırtmaya çalışacaklardır..Ben inanıyorumki böyle bir durumda hiç bir ana babanın gencecik yavrusunun ölüsünden kazanılmış tek kuruş boğazından geçmez..

Ehliyetsiz araç kullanan adam fikirsiz adamdır. Fikirsiz adama ise ne bu olay ders olur nede cezalar caydırıcı olur..

Aracı ehliyet kullanmaz diyenlere gelince; aracı ehliyet kullanır. Ehliyet denilen o plastik, sahibine farkettirmeden nice bilgiler ve sorumluluklar verir.

Genç yaşlarda yani 18 falan olmadan önce çok ehliyetsiz araç kullandım..Ve kendi çapımda çevremide dehşete düşüren ilginç fikirlere de sahiptim aynı zamanda...Ehliyetsiz araç kullanan adam fikirsiz adamdır gibi saçma bir yorumu bu sitede kim yazar diye sorsalar,senin gibi yorumlarını zevkle okuduğum bir arkadaşımdan geleceği aklımın ucundan geçmezdi..En son aklıma sen gelirdin heralde..

Burada gençlik,cehalet,kanı kaynamak,yerinde duramamak ve yaptığı hatanın o an farkına varamamak gibi adıda gençlik,delikanlılık veya gençkızlık dediğimiz insanın zaman zaman bu tür dönüşü olmayan hatalara sürükleyen hal ve durumlardır..Tüm bu durumlar alacağı cezayı indirmez yada hafifletmez..O zaten cezasını çekecek o ayrı mesele..

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ne kadar kolay ya...45 bin ytl ver istediğini öldür...bi de taksitle...siz nedersiniz bilmem ama benim acımı acıtanın ben de canını acıtırım...parayla tazminatla işim olmaz...