Ufak bİr kaza... Tavsİyelerİnİze İhtİyacim var

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Bugün eşim ufak bir kaza geçirmiş. Başka bir bayan sürücü geçerken tamponu sürtmüş. Fotoğraflarını ekledim. Onun aracında daha büyük hasar var, sol taraf neredeyse boydan boya çizik. Kendi aramızda hallettik.

Sizce buraya ne yapılır? Aracın kaskosu var, mini onarımdan yaptırabilirim belki (gerçi 10 cmden biraz fazla ama), bu kez de Tramerde kaç bin TL'lik kayıt görünür bu ufacık şey yüzünden. Kaportayıca götürsem komple boyar. Sprey vs. var mı acaba? Nasıl kapatabilirim burayı? Beyaz oje tavsiye eder misiniz geçici olarak?

Bir de jantta çizikler var. Onları nasıl yapabiliriz?

Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• kaza-01.jpg
    kaza-01.jpg
    77.2 KB · Görüntüleme: 64
  • kaza-02.jpg
    kaza-02.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 60

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mini onarımdan halledilir. Mini onarımlar da kayıt tutulmuyor diye biliyorum. Bununla geçmiş olsun.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Komple pasta cila yapın, sonra tamponu mini onarımdan yaptırın tamamdır. Jant için gene pasta yapıp jant boyasıyla rötüşleyin. Ben olsam kaporta kısmına hiç dokundurmam.

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim...

Araştırdığım kadarıyla mini onarımın Tramer'e yansıması şans işiymiş, ama çoğunluk yansıyor diyor. Herhalde 100 TL civarına halledilir tampon. Çamurluk önemli değil. Bu durumda dışarıda yaptırayım diyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çok teşekkür ederim...

Araştırdığım kadarıyla mini onarımın Tramer'e yansıması şans işiymiş, ama çoğunluk yansıyor diyor. Herhalde 100 TL civarına halledilir tampon. Çamurluk önemli değil. Bu durumda dışarıda yaptırayım diyorum.

O yansıma işi öyle değil. Bazı uyanık sigorta kurnazları var ellerinde olan müşteriyi sıkı sıkıya bağlamak için dala dubara işler yapmakta. Şimdi sizin gibi misal mini onarım kullanıyor müşteri Tramer kayıtlarında çıkmaz diyorlar doğru çıkmaz ama müşteri firma değiştirdiğinde bu onarımı anında kaza gibi gösterip müşteriden intikam alıyor. İşte bu yüzden işini doğru yapan firmaların yakıtları çıkmazken diğerleri bu şekilde yaptıkları için çıkıyor. Yani şans değil dürüst kişiler ile iş yapmak önemli.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta ile yuzde 80 i kaybolabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece bu ise hasar kendiniz 40 tl ye halledersiniz.Kayit vs uðraþmazsinz. Tabi karþý tarafýn hasari yaptircagi için sizde de kayýt çýkar Pasta ile cikartip rotus boyasi ile kendiniz yapin derim

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O halde ben pasta cilayı bir deneyeyim. Bu arada, karşı taraf yaptırmayacak, ben yaptıracağım. Allianz'dan kasko var, onlar da Auto King ile çalışıyorlarmış. Ama 40-50 TL için de riske atmayayım diyorum. Yarın firma değiştirmek istediğimle tatsız bir durumla karşılaşmayayım...

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede kaportaya dokunmayın pasta cila çıkabilir gibi duruyor. Boya atması yok ise eğer. tamponuda mini onarımdan yaparlar.

Tampondaki boya söküldümü yoksa size çarpan aracın tampon boyası mı ? Karşı tarafın boyası ise pastayla çıkar diye tahmin ediyorum.

Bununla geçmiş olsun.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Mini onarımda işlemezler (kaskoya dahilse) ama aracınızı satarken alan kişi sigortacıya aracın geçmiş dokümanını isterse orada tutarı ile birlikte belli olur (ama Tramerde gözükmez).