Ucuz yakit

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15f1d9764ecdd56fa208ce75a6908cab.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizi bilmem ama PACIFIC benden uzak dursun.Zamanında İstanbuldayken motorin almışlığım var ve km yönünden OPET ile arasında dağlar fark oluyordu denemelerimde.İki lira kar edecem derken yine aynı yere geliyordu hesap.Tabi yine de tercih meselesi bu.Belki LPG'de durum farklıdır.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ucuz yakıt ile az km yaparsınız çünkü içinde yanıcı katkı maddeleri fazladır

LPG'de bilemem ama PACIFIC'den motorin denemeleri yapmış biri olarak sizinle aynı fikirdeyim.İçerisinde ne varsa artık baya hissedilir km farkı oluyordu.Yapacağımı zannettiğim kar-i yapamadık. :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizi bilmem ama PACIFIC benden uzak dursun.Zamanında İstanbuldayken motorin almışlığım var ve km yönünden OPET ile arasında dağlar fark oluyordu denemelerimde.İki lira kar edecem derken yine aynı yere geliyordu hesap.Tabi yine de tercih meselesi bu.Belki LPG'de durum farklıdır.
Lpg de butun markalari km bazli ayni yolda , yakin karakterlerle denedim ve hicbir fark göremedim, göremiyorum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'de bilemem ama PACIFIC'den motorin denemeleri yapmış biri olarak sizinle aynı fikirdeyim.İçerisinde ne varsa artık baya hissedilir km farkı oluyordu.Yapacağımı zannettiğim kar-i yapamadık. :)

İçinde etenol orani fazla var kardeşim. O yüzden km az oluyor. Uluslar arası değer var bazı firmalar özellikle ucuz yakıt satan bu oranı yükseltiyor .Lpg de ise propan değerini azaltiyorlar hava basiyor lar.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kajsdkjakjasdkjkadjas foruma pek sık giremiyorum ama çok komikmiş ortam ya :D Benzin içindeki etanol oranının yüksek olması oktanı artırıp vuruntuyu azaltır, etil alkolün basit etkisidir, silindir yüzeyinde soğutma gibi etkisi bile var. TSI motorlara yazılım atılınca retard(yakıt sebebiyle beygir kaybı) engellemek için depoya %10-15 etanol koyulur, velhasıl etanol iyidir.

Öte yandan en dandik yakıt ile en iyi yakıt arasında pek fark yok, türkiyedeki tüm yakıtlar dandik, tek fark katkı maddeleri. Hele LPGler arasındaki farkın tamamen psikolojik olduğuna eminim. Yurtgaz aldım bu zamana kadar hep veya güvenal gaz kullandım, en iyi diye söylenen yakıt markalarından farkını hiç göremedim, marka fanatizminden öte değil yorumlar komik, her zamanki gibi lpg karşıtı olanlar da lpgye karşı bişeyler sıkıştırmış araya, keşke arabaları çöp olmasa da ön yargıları yıkılsa :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben irkciliga karsiyim , hicbir markayi otekilestirmem alir denerim , ama o şu şekil yakit alir şu şu şekil alir , kimsenin yakitina kimse karisamaz , yakit Brendten gelirse iyidir , lakin ki öyle değildir.