Üçgen içinde kayan araba lambası

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp-tc yani üçgen içindeki direksiyon arızası için öncelikle aracın rot ayarının tam olduğundan emin olun bir rot balanasçıya gidin ayaraı bozulmuş olabilir.
benzer sorun bendede olmuştu cim modillerine bağladılar değişecek dediler pahalı geldi biraz araştırdım önce rot ayarının bozuk olduğundan olabilir dediler denedim gerçektende bozukmuş rot ayarını yaptılar bidaha yanmadı.

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis beni dört saat arabanın içine bile doğru dürüst oturup inceleme yapmadan bekletti ve abs beyninin değişmesi gerektiğini söyledi.Toplam çıkardıkları fiyat 2100 TL.Benim aracımın abs,esp ve tc sistemi düzgün bir şekilde çalışıyorken sadece bir ışık yanıyor diye bu kadar masraf yapılırmı?Benim kişisel görüşüm bu arıza fren basınç sensörü ile ilgili olabilir.Allah kimseyi beceriksiz servislerin eline düşürmesin.Hem hiç birşey yapma dört saat beni beklet ve 50 TL para al.Sanayide bile iki üç saat adamlar arızanın nedenini bulabilmek için arı gibi çalıştılar ve sorunu çözemedikleri için para dahi istemediler.Böyle bir arıza başına gelmiş yada bir çözüm yolu söyleyebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesaja cevap veren arkadaşlara sonsuz teşekürler

Serkan20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildigim Vectra c lerde özellik olarak aracin ön tekerlerlerinin birinin bosa cikip dönmesi durumlarda diger tekere güc verme sistemi.Tamamen bu sistem aracin merkez beyiniyle ilgili olmasindan kaynaklaniyor olabilir.Peki beyinde sorun yoksa tekerleklerden kaynaklaniyor olabilir. Peki ön tekerlerin profil durumu nasil esitmi? Birinin profili iyi birinin durumu kötüyse buda sebeb olabilir.

ekaran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca aracın ESP lambasının yanmasının başlıca sebebi bir arıza yoksa aracın dengesinin boulmasıdır. Fren yaptığınızda aracın çok hafif de olsa yalpaladığını hissediyorsanız aracın ön takımlarını ve rot-balans ayarlarını kontrol ettirmenizi öneririm.

Bunun dışında ise Papirus arkadaşın dediği gibi kablolar başta olmak üzere ucuz parçaları değiştirerek deneme yöntemi ile arızayı bulabilirsin. Öncelikle servisin dışında tecrübeli bir oto elektrikçisini de denemeni tavsiye ederim. Yetkili servisin bana 1500 tl fiyat verdiği bir arızayı kendim bir soketi çıkartıp takarak düzelttiğimden beri hiçbir sözlerine güvenmediğimi de ayrıca belirtmek isterim.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis beni dört saat arabanın içine bile doğru dürüst oturup inceleme yapmadan bekletti ve abs beyninin değişmesi gerektiğini söyledi.Toplam çıkardıkları fiyat 2100 TL.Benim aracımın abs,esp ve tc sistemi düzgün bir şekilde çalışıyorken sadece bir ışık yanıyor diye bu kadar masraf yapılırmı?Benim kişisel görüşüm bu arıza fren basınç sensörü ile ilgili olabilir.Allah kimseyi beceriksiz servislerin eline düşürmesin.Hem hiç birşey yapma dört saat beni beklet ve 50 TL para al.Sanayide bile iki üç saat adamlar arızanın nedenini bulabilmek için arı gibi çalıştılar ve sorunu çözemedikleri için para dahi istemediler.Böyle bir arıza başına gelmiş yada bir çözüm yolu söyleyebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

bizim diger araba signum ondada ayni sorun yasanmisti anlattiklarinla bire bir bu yaz tatil icin Türkiyede idik Adanada servise gittik hallattiler..sana sunu sormak istiyorum bilgisayara baglayinca sönüyor sonra yine yaniyor demissin peki bilgisayara baglandiktan ve ariza tesbiti yapildiktan sonra arizali olan yere yeniden güncelleme yapildimi o cok önemli yeni nesil opellerimizde arizali sandigimiz bir cok aractaki olumsuzluklar sadece bir güncellemekten ibaret bilgisayarla sorun bulunuyor ve yeni güncelleme yapiliyor okadar arastirmadan sakin 2100 lira falan verme aman dikkat..bende zafira var durduk yerde fan calismaya basladi sorusturduk kimi fan müsürü didi kimi bilmemne sensoru kalkip digeri motor bozulmustur falan ,yine Adana da servise gittik bilmemne girdap problemi yaziyordu yeniden güncellendi ..üstüne 10,000 yaptim sorun yok hi bu arada zafira olayida bu yil Türkiyede oldu ..iki arabayla izine gelmistik..

Son düzenleme:

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekerleklerim yeni yani sorun yok.Bugün rot balans ayarlarına baktırdım çok büyük bi sorun yok.Genede ayarlama yaptırdım.Birde kabloyu değiştirmeyi deneyeceğim tabi bulabilirsem.Cevap yazan arkadaşlara çok teşekür ediyorum.

merdem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste araç sahibini içeri almadıkları için ne yaptıklarını bilmiyorum.Sözde güncelleme yaptılar ama genede güvenemiyorum.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güvenme servise ,zarar verir cebine
özlü sözünü aklımızda tutalım
umarım fazla harcamadan çözersin sorunu.
belki tüv muayenedikler çözebilirler.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hata kodu C0131 basınç sensör sinyal devresi aralık/performans.Şeklin de arıza uyarısı alıyorum.Anlayan bir arkadaş varsa lütfen yardımcı olsun.Neyi değiştirmek ve tamir ettirmek lazım.
ABS/ESP kontrol modülü sensörlerden yeterli basınç alamıyor,iletişimde kopukluk var diyor. Fren Basınç Sensörünü
söküp temizleyip yerine takmak gerekir.Oksitlenmiş gevşemiş vs olabilir.