Twinport Motor

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Twinport Arızası yaşayan arkadaşlar bu arıza için manifold değiştirmeyin yada sürekli açık yada sürekli kapalı tutmayın manifolda çift port vardır motorun yük durumuna yol durumuna göre kendini açıp kapatır hem daha az yaksın güç gerekince daha uzun tork versin mantığıdır eğer tanırdınız açık bırakırsa alt devirler cansın kalabilir
Kod olarak p1113 diye arıza verir
Tamiri basittir ufak tefek sadece ayar biraz lazım aşınma durumuna göre
Bildiğim kadarıyla istanbulda yapan var diye biliyorum yine fiyat 1500 2000 çekiyorlar

20210608_23302254926b6458e81965.jpg

Aşınan parca budur mil alüminyum zamanla aşınma yapıyor ve tam konumu konum sensoru ölçemiyor ya açık kalıyor yada kapalı anlık olarak tepki veremiyor ve arıza lambanız yanıyor
bu şekilde tamirini yapan, yaptıran varsa nerede yapılacağını söylerse bizde faydalanırız,

• Beğen
Tepkiler: Mustafa58 ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu şekilde tamirini yapan, yaptıran varsa nerede yapılacağını söylerse bizde faydalanırız,
Ben antepdeyim üstad istanbulda birisi söylemişti oda tam yerini bilmiyorum valla bana öyle demişlerdi önce birinin aracını yaparken

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben araya filtre koydum manifold orj. Külbütör kapağı varsa kirlenme çok az oluyor birde araya filtre koyarsanız hiç kirlenme yapmıyor milim geçtiği yer aşınmıyor tertemiz kalıyor sadece milin yan yüzeyi aşınıyor üstad elimizde başka olmayınca tornacıyı göze alamıyoruz valla diğer türlü temizlik el ile şart ya hiç bir şekilde dışarıdan makine ile mudahele temizleme yapmıyor varsayalım yaptı bu seferde bütün pislik piston içerisine gider buda pek hoşlanmayacağımız birşey
Tavsiyem sende benim gibi uğraşıyorsun dijital kumpas alman bu şekilde parçanın ölüsünün kendin alıp parça arabada takılıyken tornacıya üretim yaptırabilirsin. Mili ne kadar aldın bilmiyorum ama 20 tl tornacı alsa 20 tlde yarım metre 316 kalite mil kutsa 40-50 tye çıkartırsın hatta artanlarda yedek olur yada satardın.

İçeri kaçanlar çizer zaten sen oil catch tank yaptın o zaman faydasını görürsün Ben o tankı 2012 yılıydı sanırım ülkeye zor sokmuştum gümrükten kimse bilmiyordu o zamanlar :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tavsiyem sende benim gibi uğraşıyorsun dijital kumpas alman bu şekilde parçanın ölüsünün kendin alıp parça arabada takılıyken tornacıya üretim yaptırabilirsin. Mili ne kadar aldın bilmiyorum ama 20 tl tornacı alsa 20 tlde yarım metre 316 kalite mil kutsa 40-50 tye çıkartırsın hatta artanlarda yedek olur yada satardın.

İçeri kaçanlar çizer zaten sen oil catch tank yaptın o zaman faydasını görürsün Ben o tankı 2012 yılıydı sanırım ülkeye zor sokmuştum gümrükten kimse bilmiyordu o zamanlar :)
Ben tanki filtre ile yaptim kompresör filtresi ile 😁 hayır mile para vermedim orj. Sadece milin üzerine plastik parça giydirdim çıkmayacak şekilde boru

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben tanki filtre ile yaptim kompresör filtresi ile 😁 hayır mile para vermedim orj. Sadece milin üzerine plastik parça giydirdim çıkmayacak şekilde boru
Fotosu var mı onun whatsapptan atabilir misin bana bende motosikletime ve jeneraatöre yapayım istiyorum ama saatsiz olanını bir türlü adamalra anlatamadım yada anlamak istemediler :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Fotosu var mı onun whatsapptan atabilir misin bana bende motosikletime ve jeneraatöre yapayım istiyorum ama saatsiz olanını bir türlü adamalra anlatamadım yada anlamak istemediler :)
Whatsapten unutturma ben sana tatil üstad ben buradan aldım sitelerde var di ama

• Beğen
Tepkiler: cagatay16