Tüvtürk oncesi servise gitsemmi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Lpg ruhsata işli de ben kullanmak istemiyorum lpgde sorun üstüne sorun yaşadığım için soğudum lpg enjektör ü bozuldu 250 tl bobinden kablo çekilmiş onu duzelttik lpg devir ssensörü takıldı 100 tl
Araç lpgde rolanti düzensizliği vardı 4 lpg servisi gezdim biri yetkili bayi bana rolanti ayarlayıcı bozuk dedi en son başka bir lpgci tuttu hortumları kisalttı çok uzun dedi birde ayar yaptı 50 tlde o aldı bu sefer rolanti düzeldi lpgde birde p 171 hata kodu veriyor diye bir çok kez ayar yapıldı ve şimdi de araç lpgde 420 hata kodu veriyor katalizör eşik değeri altında ustalar lpgden diyor Lpgci de lpgde sorun yok ayar iyi ustaya mı inanayım lpg ciye mi 2 ay sonra muayene var eğer lpgden dolayı katalizör Bozulursa pahalı birde muayeneden geçirmezler 1 aya yakındır benzinde biniyorum benzinde sorun yok lpg ciye gidiyorum bak usta sorun lpgde benzinde sorun yok diyorum egzoz emisyon ışığı da yakmıyor geçen kızdım nerdeyse kavga edecem ve bıraktım lpg ile uğraşmayı dedim lanet olsun lpg ye paramızla rezil oluyoruz gittiğim yerlerde birçok araca lpg kiti takmış insanlar lpg çoğu insana göre tasarruflu ama ben bu olaylardan sonra 3 kuruş kâr edecem diye huzurum kalmadı allahtan ustam iyi o konuda sanslıyım lpgcinin şuradan yapar abi buradan dediği parçaları değiştirse usta sağlam aracı da bozardık

sizin işçilik hatası var gibi geldi lpgde emisyon lambası yanabiliyor katalitik konvertör bozulur diye korkuyorsanız onların içi boş olanları satılıyor onu takıp kullanabilirsiniz sıkıntısız fakat ondan önce sizin sübablar magnezyum mu onu kontrol edin daha önce sübab eritenleri görmüştüm öğrencilik yıllarımda bir dönem lpgcide çalıştım eğer kullanmıyorsanızda her ihtimale karşılık sızdırmazlık alıp gidersiniz odaradaki adam bunu niye kullanmıyorsunuz diye sorun çıkarmaz ben muayene işletmeye giderken yolda gaz bitmişti benzinle çalışırken geçirmiştik herşeyi tam olduğu için sizde en kötü yolda gelirken gaz bitti dersiniz birde öğlen yemeğine yakın yada mesai saati bitimine yakın randevu alırsanız çok ilgilenmeden geçiriler:)

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sizin işçilik hatası var gibi geldi lpgde emisyon lambası yanabiliyor katalitik konvertör bozulur diye korkuyorsanız onların içi boş olanları satılıyor onu takıp kullanabilirsiniz sıkıntısız fakat ondan önce sizin sübablar magnezyum mu onu kontrol edin daha önce sübab eritenleri görmüştüm öğrencilik yıllarımda bir dönem lpgcide çalıştım eğer kullanmıyorsanızda her ihtimale karşılık sızdırmazlık alıp gidersiniz odaradaki adam bunu niye kullanmıyorsunuz diye sorun çıkarmaz ben muayene işletmeye giderken yolda gaz bitmişti benzinle çalışırken geçirmiştik herşeyi tam olduğu için sizde en kötü yolda gelirken gaz bitti dersiniz birde öğlen yemeğine yakın yada mesai saati bitimine yakın randevu alırsanız çok ilgilenmeden geçiriler:)

Teşekkür ederim yardımın için valla lpgde montaj hatası var mı diye 4 lpgci kontrol etti yok dedi biri yetkili bayi ben onların Yalancısıyım şimdi lpgcinin biri bana montaj hatası var dese yanlış yerden delinmis eski delikleri kapatıp yeniden deilk acacaz dese yaptırmam o yüzden ugrasmak istemiyorum muaneye giderken bi 10 tl gaz alır lpg sistemini kontrol ederler herseyi çalışıyor lpg sisteminin sorun yok muaneden geçince geri lpg ecusunu eve koyarım

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tuvturk işi mayıs sonuna kaldı kardeş amerikadan gelcek 10-20 mayıs arası
oncesinde yaptıramam kart sıfırlanmıyor, anca o 20 sinde gittikden soraya kaldı iş.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim yardımın için valla lpgde montaj hatası var mı diye 4 lpgci kontrol etti yok dedi biri yetkili bayi ben onların Yalancısıyım şimdi lpgcinin biri bana montaj hatası var dese yanlış yerden delinmis eski delikleri kapatıp yeniden deilk acacaz dese yaptırmam o yüzden ugrasmak istemiyorum muaneye giderken bi 10 tl gaz alır lpg sistemini kontrol ederler herseyi çalışıyor lpg sisteminin sorun yok muaneden geçince geri lpg ecusunu eve koyarım

özelden yazdım konuyu dağıtmayalım diye:)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun tuvturk den gectim daha da randevulu sistemle gitmem, cunku 4 bankonun 3 u randevusuz 1 i randevulu lara calısıyordu, benden 40 dk sonra gelen adam benden once para yatırıp arabasını kontrol ettirdi. Ben isyan edipde agzımı acmasam 2. banko acmayacaklardı randevulu olanlara, dedim randevulu aldıysak gunahımız ne cevap mı ne " eeee %1 i randevulu geliyor gerisi randevusuz ondan tek banko actık. Ölürmüsün intiharmı edersin.

Neyse kontrolden 3 tane hafif kusur la gectik (opel'in dedigi gibi farlar yere cok bakıyor, HİNDİSTAN dan getirilmiş bi alet ozellikle rica edip baktım OPEL haklıymılş, birde sis farlarınınızda cok yere bakıyor dediler) toplam 3 tane hafif kusurla yırttım. Darısı 2 sene sonraya

eran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir anormallik hissetmiyorsanız araçta bence boşuna gitmeyin. İlla bi kontrol ettireyim derseniz de servise 300 TL vermeyin. Elektronik aletlerle muayene öncesi kontrol yapan yerler var. 20-30 liraya yapıyorlar.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten servise gitmedim dun tuvturk den gectim sadece opelin dedigi gibi
farlar cok yere bakıyor uyarısı aldım ki turvturk hindistan malı bir cihaz kullanıyor
demişlerdi sanırım ona göre ayar ceksek uzun yakmış gibi oldugundan dolayı soforler
servise geliyorlar dedi. Sonucta farlara verilen hafif kusur gectim gitti.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bence de gerek yok. 20 tl'ye sadece far ayarı yapılsa iyi olur. bu hem sizin gece görüşünüz için önemli, hem de karşıdan gelenler için ;)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene kafam rahat bakalım 2 sene icinde kim öle kim kala.

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende cumartesi günü babamın arabasını götürdüm bu far ayarı hiç bir zaman tutmuyor farları ayarlattırmış yetkili serviste babam 1 hafta önce ama dudullu istasyonunda aracın tüm farları ve sisleri kusurlu geçti yok sis açısı yanlış yok bilmem ne bunun ortası yok düzgün kalibre edilmiş global geçerliliği olan bir ayar ve ölçüm cihazı şart

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi