Tüvtürk oncesi servise gitsemmi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı 30.000 bakımından cıkaralı 2800 km oldu (28000 de yapmışlardı gecen karım yada aralıkdı sanırrım) , gecende frenleride değiştirmişlerdi bitmişler diye,
sizce servise gidip 300 tl bayılmama gerek varmı ? yoksa once turvturk e mi gideyim boşa 300 tl vermiyim zaten sorun varsa servise yollayacaklar

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracı 30.000 bakımından cıkaralı 2800 km oldu (28000 de yapmışlardı gecen karım yada aralıkdı sanırrım) , gecende frenleride değiştirmişlerdi bitmişler diye,
sizce servise gidip 300 tl bayılmama gerek varmı ? yoksa once turvturk e mi gideyim boşa 300 tl vermiyim zaten sorun varsa servise yollayacaklar

abi tüvtürk e git sorun çıkarsa öyle gidersin servise boşa para verme muayene ye gittiğin zaman ordaki arkadaslara sorarmısın abi lpg sistemini calismiyor veya kullanmıyorum desek muayenede sorun çıkar mı ben lpg sistemini kullanmıyorumda ondan benim yerime sorarmısın abi benimde muayeneye 2 ay var bilgim olmuş olur lpg kitim çalışıyo ama ben kullanmak istemediğim için muaneye benzinle girmek istiyorum sorun teşkil ediyor mu onu öğrenmek istiyorum

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada opel servislerinin bazıları egzos muayenesi yetkiside almışlar bizimkisi
biz yapıyoruz o iznide aldık dedi, bi onun icin giderim o kadar.

@li58, not alayım ama kanımca kullanmasanda yarın gaz doldurup kullanmayacagının garantisi varmı
diyebilirler yani ben olsam derim, o zaman söktür de gel derim. ama yinede not alayım, şu kart sıfırlansın
10 undan sonra gidecegim.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç icine hangi boy en kucuk yangın sondurucu lazım ???? yani tuvturk un kabul ettigi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya cok kucuk olan degil kac kg olsa en iyisi demek lazım 20 tl e de var 80 tl e de
kocaman tupu arac icinde tutmakda zor, bagajda mı sizin tup mesela ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Osman abi ebn 1 kglik yangın tüpüyle geçtim şubat ayında benim araç corsa d tüv sitesinde yazması gerek fakat 1 kglik yeter diye biliyorum çünkü aracı alırken içinde bu vardı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:14 ----------

ya cok kucuk olan degil kac kg olsa en iyisi demek lazım 20 tl e de var 80 tl e de

abi tüvtürk e git sorun çıkarsa öyle gidersin servise boşa para verme muayene ye gittiğin zaman ordaki arkadaslara sorarmısın abi lpg sistemini calismiyor veya kullanmıyorum desek muayenede sorun çıkar mı ben lpg sistemini kullanmıyorumda ondan benim yerime sorarmısın abi benimde muayeneye 2 ay var bilgim olmuş olur lpg kitim çalışıyo ama ben kullanmak istemediğim için muaneye benzinle girmek istiyorum sorun teşkil ediyor mu onu öğrenmek istiyorum

şubat ayında yaşadığım olayı anlatayım ben 2 nolu kanaldayın 1.nolu ve 3 nolu kanalda lpgli araçlar vardır birinden sızdırmazlık istediler diğerine hiç sormadı bile arka tarafa geçince sordum adam almak gerekiyor mu ki dedi aynı istasyonda iki farklı muamele olabiliyor muayene sırasında kendin bir orta yol arıyabilirsin anladığım kadarıyla ruhsata işli değil

brnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise götürmeye hiç gerek yok. yangın tüpü olmasa, süresi geçmiş olsa bile hafif kusurlu geçiyor, ama yangın tüpü muayene için değil tedbir için araçta mutlaka bulunmalı. 1 kglık yangın tüpü yeterlidir.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Osman abi ebn 1 kglik yangın tüpüyle geçtim şubat ayında benim araç corsa d tüv sitesinde yazması gerek fakat 1 kglik yeter diye biliyorum çünkü aracı alırken içinde bu vardı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:14 ----------

Muayene sırasında kendin bir orta yol arıyabilirsin anladığım kadarıyla ruhsata işli değil

Lpg ruhsata işli de ben kullanmak istemiyorum lpgde sorun üstüne sorun yaşadığım için soğudum lpg enjektör ü bozuldu 250 tl bobinden kablo çekilmiş onu duzelttik lpg devir ssensörü takıldı 100 tl
Araç lpgde rolanti düzensizliği vardı 4 lpg servisi gezdim biri yetkili bayi bana rolanti ayarlayıcı bozuk dedi en son başka bir lpgci tuttu hortumları kisalttı çok uzun dedi birde ayar yaptı 50 tlde o aldı bu sefer rolanti düzeldi lpgde birde p 171 hata kodu veriyor diye bir çok kez ayar yapıldı ve şimdi de araç lpgde 420 hata kodu veriyor katalizör eşik değeri altında ustalar lpgden diyor Lpgci de lpgde sorun yok ayar iyi ustaya mı inanayım lpg ciye mi 2 ay sonra muayene var eğer lpgden dolayı katalizör Bozulursa pahalı birde muayeneden geçirmezler 1 aya yakındır benzinde biniyorum benzinde sorun yok lpg ciye gidiyorum bak usta sorun lpgde benzinde sorun yok diyorum egzoz emisyon ışığı da yakmıyor geçen kızdım nerdeyse kavga edecem ve bıraktım lpg ile uğraşmayı dedim lanet olsun lpg ye paramızla rezil oluyoruz gittiğim yerlerde birçok araca lpg kiti takmış insanlar lpg çoğu insana göre tasarruflu ama ben bu olaylardan sonra 3 kuruş kâr edecem diye huzurum kalmadı allahtan ustam iyi o konuda sanslıyım lpgcinin şuradan yapar abi buradan dediği parçaları değiştirse usta sağlam aracı da bozardık