turbonun devreye girmesi

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim araç 2.2 dizel vectra 2 ay önce turbo tamir ettirdim fakat turbonun 3500 devirde devreye girdiğini farkettim yetkili serviste normal 2.2 motorların 3000,3500devirlerde devreye girmesinin normal olduğunu söylediler ikna olmadım özel servise götürdüm ordaki usta 2200 devirde turbonun açması gerekir bu hava basıncıyla ilgili bi durum turbo basınç sensörü veya en 75 valfi arızalı olabilir bu parçaların elinde olmadığını serviste olabileceğini denenmesi gerektiğini söyledi aracı servise bıraktım bekliyorum arızayı tesbit edeceklermi bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazabilirlerse sevinirim diğer arkadaşlarında görüyorum basınç sensörü arızası değişik şekilde nüksediyor birlikte öğrenelim cevaplar için teşekkür ederim

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı servisten aldım emme manifoldu girdap sensörü arızalı değişmesi gerekir istenirse sipariş vereceklermiş işcilik dahil indirimli fiat 480 tl tesbit doğrumudur verilen fiat normalmidir fikir verilirse sevinirim cevaplar için teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence pahalı o paraya turbo veriyolar.

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş benim aracın turbosu 2000tl üzeri turboda geç açıyor parçayı ucuz bulabileceğim tavsiye edebileceğin parça veya takip edebileceğim bir yol varmıdır?cevabın için teşekkürler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ankarada olsan oto güven derdim.ama ara sor varsa kargo ilede gönderirler.

ahmetc669

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto güvenden krank kasnağı almıştım satarken bana ispanyol malı gm.e fason yapan firma orjinalinin aynı diye verdi kasnağı taktılar cık cık kayış sesi gergi bilyası kayışlar rulmanlar değişti sesi kesemedik neticede kasnağın ortasındaki lastik kısım yapıştırmaymış bırakmış altından saç gözüktü (orjinali lastik oluyor esnemeyi alması için)yeniden gm.armalı orjinalini taktırdık sesi kesildi bundada aynı durum tekrarlarsa diye korkuyorum serviste takılan parçanın 2 yıl garantisi var diye biliyorum araştıracağım

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oto güvenden ben olsam sadece kapı kolu gibi elektronik olmayan parçalar alırdım. ben öyle yapıyorum şahsen. gerisini orjinal yedek parça almanı tavsiye ederim. özellikle turbo çok hassas bir alet sanırım, yetkili servisten al kafan rahat etsin derim ben. biraz tuzlu olacaktır ama bindiğin araba da bunu hak ediyor.

burakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o araçların turbosu corsa 1.7 turbosu gibi 300 lira değil.ustanın yaptıgı tespit dogrudur hocam..fiyat konusunda bilgim yok.