turbo veya bir valften gelen ses hakkında

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: turbo veya bir valften gelen ses hakkında

Sizin araçta da bariz gelmeye devam ediyor mu Özgün hocam..ayrıca arkadaşlar forumda başka böyle bir sıkıntı yaşayan yok mu arkadaşlar sadece bizde mi var bu ses acaba hocam.

Sercan Beceren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar.merhaba
Ben araci stop edince fiy fiy diye gelen ses icin tekrar servise aracimi goturdum aracimla serviste test surusune.ciktik usta uc bes kez benden.motoru calistirip stop etmemi istedi her stop etmemde sesin nereden geldigini tespit etmeye calisti ve buldu.ses egr valfinden geliyormus.egr valfinin soketini cikarttigi an ses gitti.aracta ariza isigi yakiyordu.yani egr valfi iptal edildi.usta egr valfinin motoru stop ederken egr valfinin kapama sesinin normal olup olmadigini arastiracaklarini soyledi keain sonuca bu sefer ulasacagimiza inaniyorum.

kndy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorunu bulabilmeleri güzel inş sonucu da güzel olur haberlerini bekliyoruz hocam bilgilendirme için  thnxx

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kndy link' Alıntı:
Sizin araçta da bariz gelmeye devam ediyor mu Özgün hocam..ayrıca arkadaşlar forumda başka böyle bir sıkıntı yaşayan yok mu arkadaşlar sadece bizde mi var bu ses acaba hocam.

benim normal motor durdurma sesi geliyor artık o bariz fıylama gitti şimdilik inşallah bir daha da olmaz

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sercan Beceren link' Alıntı:
Arkadaslar.merhaba
Ben araci stop edince fiy fiy diye gelen ses icin tekrar servise aracimi goturdum aracimla serviste test surusune.ciktik usta uc bes kez benden.motoru calistirip stop etmemi istedi her stop etmemde sesin nereden geldigini tespit etmeye calisti ve buldu.ses egr valfinden geliyormus.egr valfinin soketini cikarttigi an ses gitti.aracta ariza isigi yakiyordu.yani egr valfi iptal edildi.usta egr valfinin motoru stop ederken egr valfinin kapama sesinin normal olup olmadigini arastiracaklarini soyledi keain sonuca bu sefer ulasacagimiza inaniyorum.

benim turbo egr sensolite valfiydi sanırım ismi o değişti kaputu açınca turbonun hemen önündeki kaportaya yapışık kısım. ses bariz gitti şimdilik sadece motor durdurma sesi geliyor hafiften

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
benim turbo egr sensolite valfiydi sanırım ismi o değişti kaputu açınca turbonun hemen önündeki kaportaya yapışık kısım. ses bariz gitti şimdilik sadece motor durdurma sesi geliyor hafiften
Turbo selenoid valfi tarif ettiğin parça abi. Aracı stop ettikten sonra üzerine hafifce vurduğunuzda hava kaçırdığı bariz belli oluyor. Benimde değişecek aynı parça.