Turbo vakum sensörü acil yardimmmm!!!

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün opel servise gittim,korna çalışmıyordu ,ona baktırdım,sadece leğim yaptılar 30 tl aldılar.Ama asıl konu bu değil servise bir de arabanın alt takımlarını kontrol etmelerini istedim,cunku alt takımda sorun vardı,neyse baktılar sonra dediler ki;

- Z rot başları
- kızdırma bujileri
- En önemlisi de turbo vakum SENSÖRÜ değişmesi gerektiğini söylediler ve 500 tl masraf cıkardılar,hem de bunlarla ılgılı hiçbir şikayetım yokken,sadece Z rotları saten sorunluydu,ama diğer ıkıs sürpriz oldu benım için.
ŞİMDİ SORMAK İSTEDİĞİM BU TURBO VAKUM SENSÖRÜ DENEN ALET ARIZALI OLDUĞU NASIL ANLAŞILIR? HADİ BU ARIZALI DİYELİM ARABANIN ÇEKİŞTEN DÜŞMESİ GEREKMEZMIYDI,GAZ YEMEMESİ GEREKMEZMİYDİ,AYRICA ARIZA LAMBASININ YANMASI GEREKMEZMİYDİ? TÜM BUNLARA RAĞMEN BANA TURBO VAKUM SENSÖRÜNÜN DEĞİŞECEĞİNİ SÖYLEDİLER VE HEMEN YAPTIRMAZSAM DAHA BUYUK SORUN YARATACAĞINI SÖYLEDİLER.FİYAT ÖNCE 500 TL DEDİLER BEN DE BU PARÇALARI ÖNCE DIŞARIDA ARAŞTIRACAĞIMI SONRA KARAR VERECEĞİMİ SÖYLEDİM,FİYAT BİRDEN 350 YE DÜŞTÜ :) VE HEMEN YAPMAKTA ISRAR ETTILER YINE,BEN GÜVENEMEDİM,SONRA TEKRAR GELİRİM DEDİM.AMA Bİ YANDAN DA İÇİME KURT DÜŞTÜ BİKERE.

TURBO ARIZALARI OPEL KULLANICILARININ KORKULU RÜYASI BİLİRSİNİZ,
ŞİMDİ BENIM BUNLA ILGILI HICBIR BELIRTI VE SIKAYETIM YOKKEN BU PARÇAYI DEĞİŞTİRMELIMIYIM? HADİ DEĞİŞTİRMEM GEREKIYOR BU PARÇALARI,FİYAT 350 TL UYGUNMUDUR? HADİ DEĞİŞTİRDİLER GERÇEKTEN DE DEĞİŞTİRDİIKLERINI NASIL ANLAYACAĞIM? HADİ İYİCE TEMIZLEYIP DEĞİŞTİRDİK DIYE YUTTURMAYA KALKARLARSA? AÇIKÇASI BEN PEK GÜVENMIYORUM BU ARKADAŞLARA,LUTFEN BANA YORUM YAZIN BU KONULARDAKI TECRUBELERINIZI PAYLAŞIN,BİR SERVİS KURBANI DAHA OLMAYALIM :)

IKINCI BIR HUSUS KIZDIRMA BUJİSİ ARIZASI NASIL OLUR NE GIBI SORUN YARATMALI BANA Kİ DEĞİŞTİRMELIYIM? CEVAPLARINIZ BENIM İÇİN KARAR VERMEMDE ETKILI OLACAK,DÜŞÜNÜN HİÇBİR ŞİKAYETİM YOKKEN BUNLAR BANA SÜRPRİZ OLDU.CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM TESEKKUR EDERIM...

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo vakum sensörünü bilemiyorum ancak kızdırma bujilerinden herhangi biri bile çalışmasa zaten arıza ışığı yakardı.. eğer başka servis varsa orayada gösterin bence aracı..

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sanayiye gittim,ustaya baktırdım,4 ısıtma bujisi değişti,2 z rot salıncak kolları değişti,turbo sensörü temizlendi toplam hersey 170 tl.İnşallah daha fazla sorun çıkmaz.