turbo üflüyor mu?

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar servislere götürmeden önce sizlere dinletmek istedim. servislere gittiğimde "abi senin turbo gidik!" "ohooo turbo cort..." gibi şeylerle direk olarak yüzyüze kalmamak için kendimi sizlere emanet ediyorum. alıştıra alıştıra söylerseniz memnun olurum. fena tırsıyorum bu turbo olayından :eek:

1.3 cdti aracımda 2 gündür "yüksek devirlerde" garip bir ıslık sesi duyuyorum. ses değişken değil. yani devir arttıkça tizleşmiyor. arabanın çekişinde de sıkıntı yok. kilometre 79.000 oldu bugün. turbo devreye girdikten sonra kendini atıyor ileri doğru :rakir:

belki de ses başka yerden (rulman-dişli gibi) geliyordur. gaza basabilmek için de dışarıdan dinleyemiyorum, arabanın içindeyken duyuyorum.

forumda bazı yerlerde turbo ıslık sesi çıkarırsa başa iş açar diye okumuştum. arabadan en ufak ses gelirse kafaya takıyorum. özellikle turbo konusunda. hatta motoru dinlemem, güzel sesinden dolayı turboyu dinlerim hep :D

ustalarımdan ricam aşağıdaki linkten sesi dikkatlice dinlemeleri. motorun bağırtısından ilk etapta anlaşılmayabilir. ses dosyasının 20. saniye civarlarında daha iyi duyacaksınız.

açılan linkte sayfanın ortasında "dosyayı şuraya kaydet-bilgisayarınız" linkine tıklayarak indirebilirsiniz. zaten 700 kb.lik bir dosya.

https://rapidshare.com/files/2492490014/20120908_203036.mp3

Son düzenleme:

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada sanki metal sürtme sesi gibi geldi. ama ney olduğunu bilemicem.

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benimde başıma gelmişti klima bilya kasnağı değişti kontrol edilmesinde yarar var.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zincir gergi paletinin sesine benzıyor,ama baktırın ,burdan sese gore yorum yapmak zor..

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Gemici olduğumdan foruma giremedim. Cevaplar için teşekkürler. Baktıracağız artık, sonucu yine paylaşırım.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ustama götürdüm, turbo sesi dedi. biraz daha bin, ses artarsa turbonun değişmesi lazım dedi.

hemen değiştirmeli miyim? dediği gibi beklemeli miyim?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence birde sadece turbo işi yapan bir yere gösterin boşu boşuna değişmeyin birde bu araçların turbo fiyatları çok oynuyor 550ye de düşüyor 1300ede çıkıyor son 1 yıldır fiyatları takip edip indirim kovalamak lazım derim mesela ben bi internet sitesinin kampanyasıyla 6 taksitle 364,80TLye almıştım geçen sene

şuan fiyatlar yüksek en uygun fiyat opelparcacida %2lik indirimle 588TL

he birde turbodan çıkan borunun bağlı olduğu bir boru var sert plastikten intercoolera giden onun 100bin km civarı patladığını söylemişti usta benimkide patlaktı belki ses borudaki patlak yüzünden gelebilir

attachment.php

Ekli dosyalar

• turbo.jpg
    turbo.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim.

Bugün izmit sanayisini gezdim. 3 yer turbo dedi, son bir yere daha gittim, eksoz dedi. Arabayı lifte kaldırıp baktı, borusunda delik var dedi. Bozuk para büyüklüğünde parça kaynattı. Ses falan kalmadı :) maliyet 20 tl. İşe bak ya! Amma stres yaptırdı bana :banghead:

demirfatih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar servislere götürmeden önce sizlere dinletmek istedim. Servislere gittiğimde "abi senin turbo gidik!" "ohooo turbo cort..." gibi şeylerle direk olarak yüzyüze kalmamak için kendimi sizlere emanet ediyorum. Alıştıra alıştıra söylerseniz memnun olurum. Fena tırsıyorum bu turbo olayından :eek:

1.3 cdti aracımda 2 gündür "yüksek devirlerde" garip bir ıslık sesi duyuyorum. Ses değişken değil. Yani devir arttıkça tizleşmiyor. Arabanın çekişinde de sıkıntı yok. Kilometre 79.000 oldu bugün. Turbo devreye girdikten sonra kendini atıyor ileri doğru :rakir:

Belki de ses başka yerden (rulman-dişli gibi) geliyordur. Gaza basabilmek için de dışarıdan dinleyemiyorum, arabanın içindeyken duyuyorum.

Forumda bazı yerlerde turbo ıslık sesi çıkarırsa başa iş açar diye okumuştum. Arabadan en ufak ses gelirse kafaya takıyorum. özellikle turbo konusunda. Hatta motoru dinlemem, güzel sesinden dolayı turboyu dinlerim hep :d

ustalarımdan ricam aşağıdaki linkten sesi dikkatlice dinlemeleri. Motorun bağırtısından ilk etapta anlaşılmayabilir. Ses dosyasının 20. Saniye civarlarında daha iyi duyacaksınız.

Açılan linkte sayfanın ortasında "dosyayı şuraya kaydet-bilgisayarınız" linkine tıklayarak indirebilirsiniz. Zaten 700 kb.lik bir dosya.

https://rapidshare.com/files/2492490014/20120908_203036.mp3
aynı ses benim eski focusumda da vardı,sanki ıslık gibi,rüzgar gibi dinledim zaten kaydı da..benimkinde servis turboyu çatlaşmışsın demişti..umarım öyle bişi değildir..