turbo soğutma sistemi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bir ara arkadaşın birinden duymuştum turboya bir fan takıyorlar ısınması ortadankalkıyor ve ömrü uzuyor diye konu hakkında bilgisi olan var mı yüksek hızda uzun süre gittikten sonra turboda lag oluyor.bu sistem sanırım bu sorunu halleder

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turboya kılıf gördüm ama soğutma sistemi görmedim zaten hava ile soğuyacağını sanmam

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aklımdaki tampon ızgarasının ordan bir hava hortumu vasıtasıyla hızlandıkça soğutmak veya 12 volt fanı ya içerden düğmeyle yada radyatö rfanına bağlayıp fan açınca turbonun oraya bağladığımız fanda devreye girecek.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara arkadaşın birinden duymuştum turboya bir fan takıyorlar ısınması ortadankalkıyor ve ömrü uzuyor diye konu hakkında bilgisi olan var mı yüksek hızda uzun süre gittikten sonra turboda lag oluyor.bu sistem sanırım bu sorunu halleder

Ve senin gibi deneyimli bir adam :)))))))) Biyle bir duruma nerdeyse evet diyecek :))))
NAYIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR....

hAVAYI KAPUT ICERISINDEN NEKADAR CABUK TAHLIYE ETTIRIRSEN OKADAR SAGLIKLI OLur
Kapiss :)
Fan man hikaye
Dogal yoldan sogusun .Arti bazi dengeleri degistirmek Yag SICAKLIGININ DA degismesine sebebiyet verir ..

Zaten onu sogutacak FAN yokta :)
iSIYI ASAGI ITTIRMEK ADINA eGZAUST BOLUMUNUN USTUNUN THERMO tarzi bir malzeme ile Kaplanmasi Egzaust wrap malzemesi kisacasi :)

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tarz birşey gerekebilir belki, çok sıcaklarda aracın performansı düşüyormuş gibi geliyo.. (1.3 cdti)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir fan doğal yoldan gelen havayı daha da soğutamaz, özellikle yüksek hızda. FMIC gibi havayı direkt karşıdan alan uygulamalarda havanın soğutma etisini artırmak için water spray (su püskürtme) gibi uygulamalar var, çok elzemse bu kullanılabilir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben havayı demedim başkanım intercooler zaten turbodan çıkan sıcak havayı soğutuyor .benim kasttettiğim turbonun salyangozu bizzat soğutmak 50-60 km yüksek hızda seyrettikten sonra el değmiyor turboya

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo ısınacak, içinden egzost gazı geçiyor, onun için yapacak pek bir şey yok. Yapılabilecek en iyi şey Okan'ın dediği gibi bu ısının kaput altına etkisini azaltmak için izolasyon.