turbo kesiyor

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpaslan abi düzlükte veya uzun yol gibi zamanlardamı veya kısa akselerasyondada yapıyormu ??

valla uzun yol kısa yol farketmiyor ne zaman motoru sıkıstırırsam (vites degisimlerinde 2500 dv degilde 3000-3500 dv.cikarip öyle vites degistirdigimde) kesiyor.sorun cözülene kadar bende zorlamadan kullaniyorum isten vakit bulamiyorumki ilgileneyim birde isin bu tarafi var.

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelinmi var derdin var arkadas, vectra dtı mı hangi ustaya gotursem nalet olsun diyorlardi dilinden anlayan adam bulmak imkansız gibi biseydi. Sattım 2007 1.2clio aldım kafa kus bir senedir benzini koyup devam ediyorum

İnsallah kısa zamanda cozersiniz sorununuzu

ins.dostum bakalim sanirim bu isler birazda sansla ilgili biz arabamlarimizin üzerine titriyoruz aman bise olmasin aman eksigi gedigi olmasin öte yandan adamlar ne zamaninda bakim yaptirir ne eksigine bakar biz yollarda perisan olur tamirden cikamayiz adamlar tamircinin yolunu unutur.

ariyess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam turboda bulunan sensörlerden kaynaklanabilir..

evet ihtimaller icinde oda var zaten en son turbocuya gidicem.zamansizliktan takip edemiyorum ki.gecen taksiye bindim albea km baktim750000 adama sordum ojinalmi evet dedi.turbodan sorun yasadinmi aldigimdan beri asla dedi.niye albea cünkü corsa motoruyla ayni motor 1.3 yorum sizin :)

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ihtimaller icinde oda var zaten en son turbocuya gidicem.zamansizliktan takip edemiyorum ki.gecen taksiye bindim albea km baktim750000 adama sordum ojinalmi evet dedi.turbodan sorun yasadinmi aldigimdan beri asla dedi.niye albea cünkü corsa motoruyla ayni motor 1.3 yorum sizin :)
evet taksıcı dogru soyemıs,albea turboları 500 600 bın yapıyor,ıyı kullanıırsa,benım tek 2 yıl garantı verdıgım turbodur albea turbosu...fakat turbonuzun uzerınde sensörler falan yoktur..arızanız baska yerden olabılır,bakmak ıncelemek lazım..

dr.aco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba forumunuza yeni üye oldum izmir den selamlar
arkadaşlar selam yaşadığınız benzer arıza bendede var.araç 1.3 dizel corsa c 2006 model 94000 kmde. aracı sıkıştırdığım zaman arıza lambası yanıp sönüyor ve araç 3000 devir üstüne çıkmıyor.tech 2 cihazda p0108 turbo yüksek basınç arızası veriyor.gittiğim servis turbo hortumlarını kontrol etti birşey bulamadı map sensörü değişti yine sonuç vermedi.aracı turbo ustasına götürdüm turboyla alakası olmadığını söyledi.en az 5 opel ustasına götürdüm sonuç yok arızayla ilgili yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Araçların yazılımı original mi? Selenoid kaçırıyor da olabilir.

dr.aco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba forumunuza yeni üye oldum izmir den selamlar
arkadaşlar selam yaşadığınız benzer arıza bendede var.araç 1.3 dizel corsa c 2006 model 94000 kmde. aracı sıkıştırdığım zaman arıza lambası yanıp sönüyor ve araç 3000 devir üstüne çıkmıyor.tech 2 cihazda p0108 turbo yüksek basınç arızası veriyor.gittiğim servis turbo hortumlarını kontrol etti birşey bulamadı map sensörü değişti yine sonuç vermedi.aracı turbo ustasına götürdüm turboyla alakası olmadığını söyledi.en az 5 opel ustasına götürdüm sonuç yok arızayla ilgili yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

arkadaşlar izmirde belki 10 opel servisine gittim arıza olasılıkları
1-map sensörü (arızalı çıkmadı)
2-kapasitor (arızalı çıkmadı)
3-manifolt temizleme (söktürmedim)
4-turbo arızası (söktürmedim)
5-araç beyni (söktürmedim)
bu teşhisler ko ndu bugün araca arka koltuk taktırırken karşı dükkanda opel servisi vardı usta westagate diye tabir edilen turboya giden bir hortumu çıkardı ve 3 dakika kadar basınçlı hava tuttu.
sonuç 1.500-2.000 giibi tamir ücretlerinden sözedilirken aracımı 40 liraya yaptırdım.

Son düzenleme: