Tuning ve polis tutumu

ozgun41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
geçen hafta aracıma film kaplattırdım bagaj ve küçük camlar 35numara koyu ön kapı camları 20 numara hafif film ön camda ise yok.
2gün önce polis yanıma geldi ve filmlerin yasak olduğunu söyleyip 128ytl 30.1b den ceza kesti sanayide bir sürü dükkanın yaptığını trafiktede bir sürü aracın filmli cam kullandığını söyledim ben gördüğüme keserim dedi
sürücünün görüş açısını engelliyormuş.Fabrika çıkışı veya ruhsata işli ise ceza kesmiyorlarmış.Onların görüş açılarını engellemiyor mu dedim cevap veremedi bir daha görürsem 2 katı 128TLx2 ceza yersin dedi.
Filmciye gittim hani birşey olmazdı dedim yasal olarak birşey yapamaz ,ben günde en az 5 araca kaplıyorum buraya hiç polis gelmedi dedi. kesilen ceza süs ve aksesuar kapsamında.
Şİmdi hevesim kaçtı ben araca ekstradan ne yaptırsam polisle mi papaz olacağım
tuningle uğraşanlar bu duruma karşı nasıl önlem alıyor merak ediyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzos,film vede 6000k üstü Xenon dışında istediğini yapabilirsin bunlara takmış durumda polisler

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim atatürk bulvarında şu küçük krom egzoz ucu varya ondan dolayı aracı parka çekti trafikten men etti .tekrar muayenye girdim trafik şubeden cezayı sildirdim vs denk gelirsen affetmezler

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzos,film vede 6000k üstü Xenon dışında istediğini yapabilirsin bunlara takmış durumda polisler

Bide tabiki çevirmelerin vazgeçilmezi APP var :D

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
Tuning ürünlerinin satışı yasak değil fakat kullanılması yasak :) Amcalar ülkeye girerken vergisini ıvırını zıvırını kesiyor satışından vergisini alıyor montaj sırasında fiş kestirirsen yine vergsini alıyor.. Sonra bir de takıyorsun ceza kesiyor ;)

Filme polis ceza yazar ama aracın vizeden geçer... Görüşü kapıyorsa polislerin dobloların arka camında da var ;) Onun için en temizi gidip güneş alerjisi raporunu alıp ruhsatın içine koycaksın :)

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
arabaya sonradan çelik jant bile taksan aracını bağlar bırakın filmi bu söylediğim gerçekte olmuş aracı çekiciyle bağlanmış bir arkadaşa aittir. açık tok film çektirmeye çalışın dikkat çekmeyen cinsten 3.5 numara dedğin çok koyu ve direk dikkat çeken bir ton o yüzden ceza yemissn 1 numara olsa gene pek birşey demezdi

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu filmleri yada tavan folyo kaplamalarını nasıl ruhsata işlettiriyoruz acaba?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba
geçen hafta aracıma film kaplattırdım bagaj ve küçük camlar 35numara koyu ön kapı camları 20 numara hafif film ön camda ise yok.
2gün önce polis yanıma geldi ve filmlerin yasak olduğunu söyleyip 128ytl 30.1b den ceza kesti sanayide bir sürü dükkanın yaptığını trafiktede bir sürü aracın filmli cam kullandığını söyledim ben gördüğüme keserim dedi
sürücünün görüş açısını engelliyormuş.Fabrika çıkışı veya ruhsata işli ise ceza kesmiyorlarmış.Onların görüş açılarını engellemiyor mu dedim cevap veremedi bir daha görürsem 2 katı 128TLx2 ceza yersin dedi.
Filmciye gittim hani birşey olmazdı dedim yasal olarak birşey yapamaz ,ben günde en az 5 araca kaplıyorum buraya hiç polis gelmedi dedi. kesilen ceza süs ve aksesuar kapsamında.
Şİmdi hevesim kaçtı ben araca ekstradan ne yaptırsam polisle mi papaz olacağım
tuningle uğraşanlar bu duruma karşı nasıl önlem alıyor merak ediyorum
Öncelikle geçmiş olsun. Ben şimdiye kadar fabrika çıkışı veya ruhsata işli cam filmi duymadım. Yasal olmayan bir şey ruhsata işlenemez, zaten araç ruhsatları incelenirse çeki demiri, römork için yer var ama cam filmi ile ilgili bir bölüm yok. Satıcıların laflarına inanmayın, onlar mallarını satıp para kazanma amacındalar. Değil günde 5 araç 500 araca cam filmi uygulasa bu durum yapılan işlemin yasalara uygun olduğu anlamına gelmez, hiç bir polisde aksesuarcılara gidip bunları satma yasak diyemez, dediği zaman dükkan sahibi de haklı olarak sana ne diyebilir. Çünkü bu iş polisin görevleri arasına girmez. Polisin görevi kendisine verilen yetkilere dayanarak denetlemektir. Devamlı gündeme geliyor ama araç muayenelerinde cam filmlerinin hafif kusurlu olarak geçmesi farklı, trafik kanunlarına göre yasak olması farklı. Malum bir çok devlet görevlisinin kullandığı resmi araçların camları filmli olunca devlet tarafından TÜV'e geri adım attırdılar. Malum vatandaşta imam cemaat denklemini uyguluyor ama görevlilere yakalanınca, arkası da yoksa cezayı yiyiyor. Benim önerim ya cam filminden vaz geçeceksiniz ya da oturaklı sözü geçen bir bürokrattan "hamili kart yakınımdır" ifadesini taşıyan bir kart bulacaksınız.

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
bu filmleri yada tavan folyo kaplamalarını nasıl ruhsata işlettiriyoruz acaba?
filmleri ruhsata işleme olayı diye bir şey duymadım...

ama folyo kaplama dersen gidip tuv den çift renk diye işletiyorsun..