tüm astra sahiplerine veda

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: tüm astra sahiplerine veda

Arkadaşlar herkese teşekkürler... ben manuel vites aldım.. yakıtını ölçme fırsatım olmadı... ama sanıyorum astrayla aynı gibi... bakalım görcez... hala astralara dönüp bakarım... benim için opel, kavgalı olduğum bir komşu gibi...  kızıyorum ama gözüm üstünde :)
bence bu motor astrada olmalıydı... servis olayıda tabiki... kesinlikle motor astradan daha sessiz.. süspansiyon daha etkili... ve tabiki gücü hissediyorsunuz... umarım astranın 1.6 sıda böyle bir motora sahip olur ve bende barışırım ;)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

En güzelini yapmışsınız bu kadar iğrenç servis hizmeti olamaz. Birçok insan için servisin tavrı önemlidir. Ben de çok sıkıntı yaşadım servisle en sonunda paramla rezil olacağıma gider özel serviste işime bakarım dedim ve Bosch özel servisimden çok çok memnunum.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakında ben de gidip eski kasa bir VW alıp gönül rahatlığıyla bineceğim. Hak vermemek elde değil. Opel Türkiye acaba forumları açıp okuyor mudur diye sordum geçenlerde kadın bana hiç ilgilenmediklerini dile getirdi. :) Eeee zaten ne bireysel ilgileniyorsunuz ne toplu dedim :D

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
En güzelini yapmışsınız bu kadar iğrenç servis hizmeti olamaz. Birçok insan için servisin tavrı önemlidir. Ben de çok sıkıntı yaşadım servisle en sonunda paramla rezil olacağıma gider özel serviste işime bakarım dedim ve Bosch özel servisimden çok çok memnunum.

garantiniz bittiyse ne mutlu size... :)

garanti bitti diye sevinenler bi opelde oluyor sanırım :)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şuana dek benım servıslerden yana bır sıkıntım olmadı ,ne zaman gıttıysem işim yapıldı ama büyük bır sorun cıkarsa ne olur bılmıyorum, kıa ceed ve i30u çok ınceledım aracımı almadan önce guzel araclar fakat astranın toklugunu,ağırlıgını,yol tutusu ve guvenılırlıgını kesınlıkle vermıyorlar ; opelın aracları estetık olarak benım hosuma gıdıyor fıyat performans acısından cok basarılı buluyorum astradan sonra ben ınsıgnıya alırım 80 tlye banı tatmın edıcek baska bır arac yok a3 ya da mercedes a alınabılır o fıyata fakat ınsıgnıanın rakıbı ve segmentınde degıller
  Astrayla yolda gıderken kendımı guvende hıssedıyorum bu hissi ceed kullanırken alamadım ve daha önce soyledıgım gıbı 90'la gıderken bana yandan carpan aracın kapısı içi göçp airbaglerı patlayıp ıcerıdekının kolu yaralanırken ben ne oldugunu anlamadım bıle sadece tak dıye bır ses duydum ve hıc bır sey hıssetmedım aracımda da camurlukt ufak bır göcme oldu; işte bana bu fiyata bu güveni verıcek araç var mı? servıse degıl buna bakarım.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Yakında ben de gidip eski kasa bir VW alıp gönül rahatlığıyla bineceğim. Hak vermemek elde değil. Opel Türkiye acaba forumları açıp okuyor mudur diye sordum geçenlerde kadın bana hiç ilgilenmediklerini dile getirdi. :) Eeee zaten ne bireysel ilgileniyorsunuz ne toplu dedim :D

opel türkiyeyle şikayetleri hususunda görüşüşen bir çok arkadaşım oldu... hepsi şu anda kel... saç baş yolmaktan tabi... :)
özellikle şu depo dalgakıran ve fren e basınca direksiyon titremesi konusunda... hala görüşüyoruz... çünkü yakın arkadaşlarıma da aldırmıştım... şimdi konuşuyoruz da işin ucunu bırakmışlar onlarda...

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

budoka link' Alıntı:
garantiniz bittiyse ne mutlu size... :)

garanti bitti diye sevinenler bi opelde oluyor sanırım :)

Garantisi batsın arabamı İstanbul Odaktan aldım ve Ankara'ya getirdim. Otobanda gelirken araç 130 üzerindeyken lastiklerde titreme ve sağa çekme vardı. Neyse olabilir lastik basınçları bozuktur dedim. Lastikçide lastikleri ayarlattım. ևevre yolunda yine aynı sorun. Neyse dedim şans işte rot-balans bozuk çıktı dedim. Reis Opele gittim ve sorunu anlattım. Aracı akşam gelin alın dediler. Akşam aldım aracı 130 üzerinde çekme ve titreme yapan araç 100 km hızda aynı sorunu gösterdi. Ertesi gün gittim laf arasında fırçaladım test etmediğiniz aracı neden teslim ediyorsunuz diye. ֖zür bile dilemeden bugün müsait değiliz yarın getirin bakalım dediler. İçimdeki tüm siniri yolda araca vurdum ve ertesi gün servise tekrar aracı bıraktım. Akşam teslim almadan üst üste sordum kesin tamammı işim gücüm var tekrar gelemem dedim. Ukalaca bir şekilde işi bitmeyen araç servisten çıkmaz dediler. İşi gücü bırakıp çevre yoluna deneme sürüşüne çıkayım dedim daha yarı yoldan geri döndüm. Servise gidip kimseyle muhatap olmadan müdürle konuşacağım diyerek müdür efendiyle görüştük. Yine özür yerine ukalaca tavırlar bunların olabileceğini söyleyen utanmaz bir adam karşımdaki. Servisten ustayı yanıma verdi çıktık teste. Usta daha ilk dakikalarda gereksiz devir çevirmeler ve artistik hareketlerle sinirlerimi tepeme çıkardı. Abi bu araçta bir şey yok Türkiye yolları aracı sağa çeker demesinmi. Kardeşim bu titreşim nerden geliyor peki? Abi lastikler daha yeni dişlerini dökmesi lazım  ;D
Bir tarafım sakin ol diğer tarafım şunun aşağı indir yürüyerek gitsin diyordu. Neyse servise gittim müdüre de ustaya da lanet olsun sizin servisinize diyerek çıktım.

Daha aracı alalı 4 gün olmuş ben işimi gücümü bırakıp saçma bir işle uğraşıyorum. Arkadaşım tanıdık rot balanscı var gidelim baksın dedi. Böyle rezil bir firma şimdi dışarıda müdahale ettirmişsin diyerek garantide sıkıntı yaşatır dedim ve İskitler Opise gideyim dedim. Başımdan geçenleri anlattım efendim biz hallederiz dediler ve aracı akşam aldım. Aynı sorun aynı tiremeler devam ediyor. Tekrar gittim usta ile teste çıktık adam abi bu normal yollar bozuk diyor. Kardeşim ben çocuk değilim bu 4. aracım böyle bir olay nasıl olur dediysem de ben kıl bir müşteri oldum onlar haklı çıktı. Aracı aldığım ilk hafta kabus gibiydi. Arkadaşa aracı verdim bak şu arabaya diye. Mustafa resmen sağa çekiyor diyerek beni onayladı. Sabah İskitler bir rot balansçıya gittik adamlara durumu anlattım. 15 dakika evet tam 15 dakikada işi bitirip abi sen bir sürüşe çıktı dediler. Aklımda binbir şüphe var bu araç sorunluydu bana mı sattılar, iki servise gittim çözüm bulamadılar ne yapacağız derken çevre yoluna çıkıp aracı 180-190 km hızlara kadar çıkardım ve işte sorunsuz yağ gibi akan bir araç.

Rotçu ustaya gittim abi ellerini öpmek istiyorum ben 1 haftadır neler çekiyorum sen 15 dakikada işi çözdün dedim. Usta bana bizim kalfa olarak bile almadığımız adamlar yetkili serviste usta olarak çalışırsa olacağı budur dedi. Durumu detaylı olarak Almanya Opele bildirdim. Gelen cevap Opel Türkiye ile konuyu görüştük yardımcı olacaklar şeklinde oldu. Ulan zaten sorunu ben hallettirmişim neye yardımcı olacaklar. Opel Türkiye'den 10 gün sonra aradılar böyle bir sorun yaşamışsınız özür dileriz diye. İçimdeki tüm Opel kinini telefondaki zavallı temsilciye döktüm birşey olmayacağını bildiğim halde.

1 hafta boyunca 15 dakikalık bir iş için 3 gün işimden oldum, bildiklerimi anlattım diye ukala oldum, kıl oldum. şimdi bu süreçten sonra yetkili servise gidermiyim? kesinlikle gitmem. Ben arabamın yanımda kısa sürede işinin yapılmasını isterim. Hatalı da olsam karşımdakinden saygı beklerim. Bunlar benim için paradan daha değerlidir. Opel servis konusunda benim için bitmiştir, kapısından geçmem artık.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel almanya ile hangi emailden gorustunuz be de email atmistim bir kez Tr opel itibarimizi dusuruor herkes sikayetci servisler kotu ilgilenin diye , ingilizce emailime almanca sorununuzu opel tr ile halldin biz bir sey yapamayiz diye mesaj atmislardi.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

dreamofice link' Alıntı:
Opel almanya ile hangi emailden gorustunuz be de email atmistim bir kez Tr opel itibarimizi dusuruor herkes sikayetci servisler kotu ilgilenin diye , ingilizce emailime almanca sorununuzu opel tr ile halldin biz bir sey yapamayiz diye mesaj atmislardi.

Mail adresini hatırlamıyorum ama ben Almanca gönderdim maili.