tüm arıza lambaları yanıyor yardıma ihtiyacımız var

burak_gsi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 97 mod corsa gsi-- sorunu baştan anlatayım;3 hafta önce dinamo fazla şarj ediyor diye diyotları falan değişti,o günden beri sıkıntı yoktu ,,3 gün önce bir arkadaşa aracın gidişini göstermek istedim ve 1.viteste biraz zorladım aracı 6000 devirdeyken tüm elektrik tessisatı gitti aracın farlar söndü teyp kapandı vs arıza lambası yandı abs airbag ...stop ettik calıştırdık düzeldi..taki bu sabah aöf sınavından dönene dek,yolda yine 5000 devir civarlarındayken yine tüm arıza ışıkları yandı ve arac cekişten düştü ağırlaştı lambalar dahada sönmedi..kaputu acıp baktığımda ise akünün sızdırdığını ve aküden fısss diye ses geldiğini duydum akü şu an hala su sızdırıyor(asit)..arızanın aküyle bağlantısı ne olabilir?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: tüm arıza lambaları yanıyor yardıma ihtiyacımız var

büyük ihtimalle dinamo tamirin başarısız olmuş ve araç fazla şarj yapıyor en güzeli yeni veya çıkma bir dinamo alıp takman

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
büyük ihtimalle dinamo tamirin başarısız olmuş ve araç fazla şarj yapıyor en güzeli yeni veya çıkma bir dinamo alıp takman
+1

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yüksek devirde aşırı şarj yapıyor. Dikkat edin bu yüzden beyin uçabilir. Artı aküyü de uçurmuş olabilirsiniz. En sağlıklısı yeni dinamo almanız ya da tamir kiti varsa orijinal ekipmanlarla tamir ettirin.

yigitoto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önçelikle jarzını ölçdürün jarzı normalse aküde sorun fazla jarz eletirik sistemini bozuyor buşekilde fazla kulanmayın eletirik sistemi arızalanabilir geçmiş olsun