Tuhaf Bir Durum...????

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz saçma gelecek Opelci dostlar, daha önceden motor rolantisindeki düşüş ve kesik kesik gaz sorunlarından bahsetmiştim sizlerde bana c.clean olayını dene demiştiniz fakat daha yaptırmadım ama arabamda klimayı çalıştırdıgım anda arabamda gaz kesme ve rolanti düşüş sorunları yaşamıyorum ve arabam daha seri gaz alıyor,KLİMAYI KAPATINCA ARABA ESKİ HALİNE DÖNÜYOR sizede tuhaf gelebilir ama bende anlamadım normalde klima çalışınca arabanın motor gücünü azaltması lazım yaa benim bu araba kafayı yemiş yada bu opeller böyle tuhaf mı?SAYGILAR..

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun hakkında fikir yürütebiliyorum ama emin olmadığımdan yanlış bilgilendirmek istemem, ancak rölantide dalgalanma kelebek boğazı ve enjektör temizliği ile giderilebilecek bir durum olabilir... Tavsiyem budur

Klima açılınca rölanti, motor ek yük bindiğinden zaten bir miktar yükselir (abartılı olmaz). Klima açılıp rölanti yükselince de demekki doğal olarak dalgalanma yaşamıyorsunuz.

Son düzenleme:

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın arkadaşlar bu kelebek bogazı dediğiniz ne?Bu gaz kelebegi dediğiniz ise onu temizlettim...Ama enjeksionları temizletmedim...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebeke bogazını temizlettır ve kelebeke bogazı temel ayarı yaptır

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astramm gözünü sevem biraz daha anlayacagım dilde anlat yafff:))Sen diyeceksin ki şimdi ustaya git söyle o anlar ama sen bii dede bende anlayam...:good:

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astramm gözünü sevem biraz daha anlayacagım dilde anlat yafff:))Sen diyeceksin ki şimdi ustaya git söyle o anlar ama sen bii dede bende anlayam...:good:
bak işaretlediğim yerde olması lazım gaz kelebeğinin.umarım yanlış bilmiyorumdur.yoksa rezil oluruz cümle aleme.buranın temizliğinden bahsediliyor sanırım.c.clean esnasında orası manuel olarak temizleniyor daha verimli olsun diye.
motorsn6.jpg

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım ordan yağ kaçırmış:( bi kelepce wardı onu sıktım sanırım sorun ortandan kalkmıştır

wunderland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adnan kardeş o dediğin gaz kelebeğini manuel olarak temizlettin ama hiç birşey değişmedi...Aynı sorun devam etti ama motor ısınınca sorn kalmıyor genellikle ilk çalışma esnasında gaz sorunu yaşıyorum..

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Carbon Clean yaptır geçer sanırım sorunun tahminen senin enjektör kirliliğinden olmalı bende carbon clean yaptırdım 135 binde yani araba uçmaya başladı diyemem ama daha rahatladı diye bilirim en azından tabi burda motorun durumu nasıl kullanıldığı çok önemli ona göre hissediyorsun atikliğini bence düzgün kullanılan motorun enjektörü az tıkanırken devirsiz kullanılan motorda çok daha fazla kirleniyor ve hızı düşüyor c.c yaptırıncada açılıyor sen uçmaya başladığını hissediyorsun :D benim ki bence fazla kirli değildi onda çok aşırı bi fark göremedim