triger zinciri koparmı

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok opelciye sordum kimi yola devam diyor kimi kopabilir diyor kimin ne dedigi belli değil?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kayış kopmaya yakın belli etmez belki ama zincir kopmadan ses yapıyordur herhalde. Yani bir şekilde belli eder ama koparsa iş kötü. Bisikletin bile zinciri atsa gitmiyor :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zincir kopmadan once ses yapiyor , araciniz dizel gibi calisiyor falan diye duydum , ama degistirme periyodu 120 bin km olmasi gerek.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tor çelik malzemeden titinyum kaplamadan olsa kopmayacak malzeme kırılmayacak malzeme yoktur. Kopar hemde çat diye kopar. Bir ömrü var. 120-150 bin her neyse o km geldiğinde gidip değiştirmek gerek. Değiştirmez isek motoru kucağımıza alır mutlu sona gelmiş oluruz.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ses yaparak uyarabilir, yol da giderken de kopabilir.

Tufan_ucler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada usta 150.000 km de değiştiririz dedi ama bu konu hakkında çok farklı km lerde duydum

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isı,sürtünme,çevre şartları vs sonucunda metal yorgunluğu denen etki ortaya çıkıyor,özellikle haraketli yani mekanik parçalarda üreticinin yayınladığı kullanıcı speclerine uymak lazım üretici 150 binde değişim öneriyorsa en doğrusu değiştirmektir,
triger,fren,sıvılar vs gibi önemli konularda masraftan kaçmamak lazım.Disklerdede ömür uzatmaya çalışıyoruz talaş alarak,et kalınlıkları ve duzlemsellikleri bozulduğu için dengeli sıkma olmuyor değişmesi gereken aşınan eskiyen periyodunu dolduran her parçayı zamamında değişmek lazım.

Son düzenleme:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Banada usta 150.000 km de değiştiririz dedi ama bu konu hakkında çok farklı km lerde duydum

Yetkili servis değişim zamanı 120bin km. Riskli bir durum var ise tereddüt etmeden değiştirmeli isterse 80bin km olsun.

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yetkili servisi aradim ses gelince zincir degisimi yapiyorlarmis duzenli yag bakımı yapılmazsa zincir ses yapmaya basliyormus ve bozuluyormus ayarı

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet zincir bir mühdet sonra ses yapmaya basliyor. Ayrica cok sahit oldum motor isigini yakiyor arastirdiklarinda ise zincir sünme yapiyor. orginaliyle söktükleri zinciri yan yana koyduklarinca bariz bir sekilde sünme oluyor