Triger zincir değişimi

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 cors c 1.3 115.000 km de aracım var trigeri zincirli usta değiştirelim diyor koparsa sıkıntısı çok olur diyor değerli ustalarım aracın bakımını hep zamanında yaptırırım bu sene mazot pompası ve yüksek basınç pompası yüzünden 1000 liradan fazla harcadım şimdi aracın zinciri ve fren diskini değiştirelim diyorlar disk çok çizik bilemedim sorayım dedim sizce zincir için servisin dediği gibi ses gelene kadar beklemeli mi yoksa önceden değiştirmeli mi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
para konusunda sıkıntılı iseniz tehir edin bir kaç ay sonra değiştirin,mesela kışa

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Araba dizel gibi çalışmaya başlamıştı 125.000'de değiştirdim.

Eğer sıkıntı varsa değiştirmekte fayda var

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ne degıstrmesı arac dızel zaten zıncırlı zıncır 200000 km goturuyor kayıs degıl kı bu bosuna masraf yapma bence sen ustanı degıster mazot pompanı nıe degstrdın kı neyı vardı tamır edılırdı en fazla ustan sıkıntılı senın bence

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot pompası değiştirilmedi tamir edildi o sorunu forumda çok konuştuk ustam neler geldi başıma düzelttim yozgatın küçük bir ilçesinde yaşıyorum burda usta aklıma girdi işte zincir konusunda ama pompa ankarada tamir edildi yüksek basınç pompası değiştirildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın degıstrme aracın dızel ve zıncır usta bosuna para alcak ses gelıomu zıncırden kesın gelmıodur hıcc elletme

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses gelmiyor ustam çok teşekkür ederim

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta senın su alma problemını cozdun mu sen konulara baktım hatrladım sımdı senın aracın olaylarını ?

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şükür çözüldü o sorun ama benim araçta sorun bitmiyor ki :) fren diskleri çok çizik değiştir diyorlar :) geçen gün yolda giderken ön panjur düştü kamyon manevra yaparak kurtardı :) sonra öğretmenim ben karne günü çizdiler ama sol arka kapıyı çiziyorlar genelde ilk çalışmada siyah duman atıyor vites değişimlerinde de oluyor enjöktörlere baktırmam lazımmış :) 100 km de uzun yolda 5 litreile 5.5 litre arsı yakıyor 40 litre ile en fazla 800 km gittim çekiş süper ama ufak tefek sorunlar oluyor işte ama opel sayesinde sanayi bilgim arttı :)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım panjurda yolda gıderken fırlamıstı :) beyaz cırt cırt kelepce ıle opel ablemının ordan sabıtlersenız dusmes bı daha cırt cırtta gorunmez ayrıca
karne gunu okula arabayla gıdılır mı hıc :) garantı cızerler :)
yakıtın normal ben 600 km yı goremıyodum sehır ıcınde gercı agresıf kullanıyordum ama sehır ıcı o yakıt o km bence super araba agır bı arac sız bakmayın sehır ıcı 1000 km flean dıyene sızın aracınız makul sevıyede yakıyor bence
sıyah duman olayıda arac kac km de bılmıyorum ılk o motorun uzerındekı opel kapagını sokup bakın mazot kacagı varmı motorun uzerınde dırekt kapak sokulunce enjektrler gorunur zaten eger yoksa ılk olarak enjktr temızlıyıcıler var her depoda bı tane atın 2 depo sonrada carbon clean yaptırın araca buyuk oranda azalır o duman olayı.. aracta yazılım veya chıp yok dımı ?