Triger Koptu Ikaz Lambasi

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. arkadaşlar. opel vectra b kasa 99 cd aracım var. öyle bir araba yapmışlar ki cam suyunun bittiğini bile bildiriyor. Amma velakin trigerin koptuğunu bildiremiyor. Böyle bir şey varmı ya. Hayret ki hayret.
2 el araba alanlar bu durumda ne yapmalı sizce. ister istemez trigeri kompe yenilemelimi yani. Yoksa trigerin koptuğunu anlayabileceğimiz bir kaç alarm işareti varmı, fikir ve deneyimlerinizi bekliyorum. tşk.ler

Askerin Emaneti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın her şeyi bildiriyorda triger kayşının kopacağını bildirmiyor.Ama koptuğunda ise masrafı çok.Bende vectra b kasa arabamı aldığımda triger kayışının değişip değişmediğini bilmediğim için özel servise götürdüm set halinde değiştirdim. Değişimi yapan usta çıkan kayışın yeni olduğunu söyledi. İleride daha büyük masraf çıkartmaktansa değiştirmekte fayda var.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb. arkadaşlar. opel vectra b kasa 99 cd aracım var. öyle bir araba yapmışlar ki cam suyunun bittiğini bile bildiriyor. Amma velakin trigerin koptuğunu bildiremiyor. Böyle bir şey varmı ya. Hayret ki hayret.
2 el araba alanlar bu durumda ne yapmalı sizce. ister istemez trigeri kompe yenilemelimi yani. Yoksa trigerin koptuğunu anlayabileceğimiz bir kaç alarm işareti varmı, fikir ve deneyimlerinizi bekliyorum. tşk.ler

alarm işareti yok. tek belirti km. km ye bakıp değiştirmek lazım yoksa 3 liralık iş oluyor 30 lira. birde triger koptuğu anda öyle bırakmak lazım arabayı. genelde yolda giderken araba birden durduğu için gayri ihtiyari marşa basıyor insan. mümkün olsa basmamak lazım. zamanında başıma gelmişti. 2-3 gün içinde motor pancar motoruna dönüyor :)

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger koparsa uyarısı huyarısına hiç gerek yok :)

bollaştığının uyarısı olabilir ama oda garanti değil.. açıkçası firma para kazanmak istemiş...

müşterisine değer veren firmalar triger kayışı kullanmaz..(bkz Mercedez-Benz)

Ayrıca aracınızda soğutma sistemi ile hata bildirimi yapacak bir ışık bile yok...

30A lik sigortanızdan biri yanıp fanınız çalışmazsa durumu anca hararet yapınca yada dikkatli takip sonucu anlarsınız...

açıkçası opel biraz gıcık araçtır...
eze eze kullanıp sıkıntı çıkardığında satmanızı tavsiye ederim :D

özkal

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her şeyide arabadan beklememk lazım ewet 2. el araba alındığında ya tam öğrenilecek yada 200 300 ytl masraf yapıp triger kayışını değiştirecek değiştirmezse 300 ytl yerine 1300 veya 1500 ytl masraf açar o kadar

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar trigger koptu diye uyarı gerçekten komik olurdu.
Trigger kopunca zaten motor da duruyor, ölüyor. Lamba yansa nolur yanmasa nolur.
Araba kalmış yolun ortasında, lamba yanıyor trigger koptu diye.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışık falan aramayıp paşa paşa vakti geldiyse gidip değştiriyoruz işte
paraları sayarken beynimizde çakan şimşekleri triger değişim işareti olarak sayabiliriz :D:D:D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger elektronik bi parcamıki lamba yansın. allah aşkına bi cvp verin yaaa. koptumu sen al motoru dogru ustanın yolunu tut. lamba yanacakmıs varmı boyle bir mantık yaaa. ayrıca ikinci el arac alıp satanlar iyi bilir biniciysen ilk yapacagın iş triger ve yagları geğiştirmektir.

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar mesajlarınızı okudum. Benim gibi galeriden 2. el araç alan biri için triger yağ vs. gibi şeylerin iyi bilinmek istenmesi normal değilmi sizce? Bazı arkadaşlar buraya öyle yazmışlar ki ben bunları araştırıpöğrenemiyorsam o halde arabayı almakla suç işlemişimdir. O zaman bende trigerini, yağını, lastiklerini, hidrolik yağını, hava filtresini, daha sayayımmı bilmem değiştirmeliyim öylemi. Varmı böyle bir şey yahu.
Benim sorunum-isteğim (ki bu aynı zamanda tüm opelcilerin isteğidir bence) cam suyunun bittiğini bile bildiren bir sistem yapılmışta triger kopmadan ikaz verecek bir sistem konmamış. Kayış gevşeyince bir sensör konsa iyi olmazmıydı bunu haber verecek. veya triger koptuğu anda aracı stop ettirecek arızalanmasına meydan vermeyecek birşeyler yani. Ustalara götürüyorsun aynen 4-5 yere ayrı ayrı gittim. Bu triger dışardan bakmakla olmaz. Açıp sökülmesi lazım ama o da zaten işcilik ücretini tutuyor dediler. Hepsi bu işte. Ama şahsi kanatimi söyleyeyim bir daha trigerli araba alırsam 2 olsun :)

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trigerle çalışmayan araçlarda var.. ama eksantrik dişlisi olan araç sayılıdır. bendeki corsa eksantrik dişlisiyle çalışıyor. bu aracı almamda etken olmuştu.. ilk ivmelenmede daha yavaştır, gaza biraz daha geç tepki verir ama bendeki gibi küçük motorlarda bu fark edilmez bile.. daha masrafsız bi sistem.