Transporter AEM Ön Lip Montajı

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vetra B orjinal lip 60 lira hem de kırılabiliyor, bunlar esnek, AEM olmayanından alıcam bunların. Vidalayarak mı taktın şef, tornavida olduğuna göre öyle olsa gerek

Merhaba mert, yazılı yazısız olanları var, JDM-Skypunk- AEM vardı japoncu olmadığım için AEM alayım dedim olmazsa boyarım dedi zaten lip boyanacak.

Şarjlı matkap bulamadım ben de en küçük akıllı vidalardan aldım yavaş yavaş tornavida ile vidaladım.. Bir tornavidanın ucunu iğne gibi törpüleyerek tampona ufak delikler açtım daha kolay oldu. Toplam 14 tane vida kullandım sanırım 35 dakika sürdü montaj. Ama benim tampon çok yumuşak sert tamponları belki tornavida ile delmek zor olabilir ama yine de yaparsınız

9cwp.jpg

7p8s.jpg

gs5s.jpg

99jk.jpg

juwc.jpg

http://imageshack.us/a/img801/251/rbfa.jpg

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir çalışma yapmışsın. Eline sağlık...
peki uygulamayı yaparken tamponu söktün mü ?
Bu arada bende sayende sipariş verdim. :)

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel bir çalışma yapmışsın. Eline sağlık...
peki uygulamayı yaparken tamponu söktün mü ?
Bu arada bende sayende sipariş verdim. :)
Serhat bey hayırlı olsun lipiniz. Tamponu sökmedim zaten tamponu söküp yaparsanız yamuk yumuk olur. Benim tamponun altı binek araçlarda ki gibi kıvrımlı ve düz olmadığından tamponu sökmeden yapmak en iyi yöntem. Tabi binek araçların altı çok alçaksa özellikle spor yay varsa altına tornavida giremeyeceği için lipi bir lift üzerindeyken takmak en iyi yol. Ama kendiniz takabilirsiniz çok basit. İstediğiniz taraftan başlayın ilk önce tamponun sol veya sağ köşesinden vidalamaya başlıyorsunuz. 20 cm aralıklarla küçük akıllı vidalarla vidalayabilirsiniz.Eğer elinizde şarjlı matkap yoksa eski bir tornavida alın ucunu eğe ile veya taşda iğne gibi sipsivri yapın önce lipe küçük cida deliği açın sonra lipi bir ucunu tampona güzel bir göz kararı ile tutun ve tornavidayla tamponu küçük bir delik açın üstüne de lipi vidalayın. İlk vidayı vurduktan sonra lipi elinizle tutmaya gerek yok gerdire gerdire diğer vidaları da vurursunuz.Esnek olması çok güzel umarım kaliteli lipten almışsınızdır ucuzları var 10 tl ye ama çok dandik dalgalanma yapıyor

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat bey hayırlı olsun lipiniz. Tamponu sökmedim zaten tamponu söküp yaparsanız yamuk yumuk olur. Benim tamponun altı binek araçlarda ki gibi kıvrımlı ve düz olmadığından tamponu sökmeden yapmak en iyi yöntem. Tabi binek araçların altı çok alçaksa özellikle spor yay varsa altına tornavida giremeyeceği için lipi bir lift üzerindeyken takmak en iyi yol. Ama kendiniz takabilirsiniz çok basit. İstediğiniz taraftan başlayın ilk önce tamponun sol veya sağ köşesinden vidalamaya başlıyorsunuz. 20 cm aralıklarla küçük akıllı vidalarla vidalayabilirsiniz.Eğer elinizde şarjlı matkap yoksa eski bir tornavida alın ucunu eğe ile veya taşda iğne gibi sipsivri yapın önce lipe küçük cida deliği açın sonra lipi bir ucunu tampona güzel bir göz kararı ile tutun ve tornavidayla tamponu küçük bir delik açın üstüne de lipi vidalayın. İlk vidayı vurduktan sonra lipi elinizle tutmaya gerek yok gerdire gerdire diğer vidaları da vurursunuz.Esnek olması çok güzel umarım kaliteli lipten almışsınızdır ucuzları var 10 tl ye ama çok dandik dalgalanma yapıyor

Sizin verdiğiniz linkten aldım...
1 gün sonra elime ulaştı... gerçekten kaliteli bir malzeme... hızlı ve ucuz kargo... yardımlarınız için teşekkür ederim...
hafta sonu uygulayacağım.
bakalım nasıl olacak...
tek kararsız kaldığım nokta, tamponun tam ucundan mı yapsam yoksa sag ve sol uç sıfır olup ön tarafı 3 cm içerden mi uygulasam...
ayrıca yay da düşünüyorum ama aracı her an değiştirebilirim... yay ve lip süper olur gibi geldi bana
tampon orjinal olmadığından biraz farklı bir duruşu var...
qno3.jpg

023nlj.jpg

bu araçta kopya cektiğim araç ama bu araçların lip lisini bulamadım hiç... fikir almak için
sta43825.jpg

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat bey hayırlı uğurlu olsun bence aracınıza çok yakışacak. Ben de spor tampon yapacağım zaman bu lipi tamponun altına takacağım.Lip sayesinde araç yere çok yakın olsa bile altı yere aldığında birşey olmayacak.

Benim size tavsiyem tamponun en sol köşesinden sıfır sıfır şekilde başlayın.İlk önce en sol köşeye tam sıfır olacak şekilde bir vida ile tutturun. Onda sonra zaten ikinci bir kişinin yardımına gerek kalmayacak.Vida aralıkları 1 karış olsun ve kullandığınız vidalarda küçücük akıllı vidalar var serçe parmağının tırnağının uzunluğu kadar. Tamponun kavisli yerlerini göz kararı elinizle ayarlayarak vidalayın. Dediğim şekilde yaparsanız dümdüz olur. Zaten en sona geldiğiniz zaman fazlalık kısmı rahatlıkla falçata ile kesebileceksiniz. Bu arada tamponu delmek için isterseniz yanınıza bir mum alın mumu yakın ve mumun ucuna vidadan ince bir şiş tutun, şişi kızdırdıktan sonra tamponu şişle delebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz nokta şu bu kısmı sakın unutmayın; Lipi tampona vidalayacağınız kısmı muhakkak işaretleyin. Mesela lipi gerdiniz birinci vidadan sonra 2.vidayı vuracaksınız, muhakkak lipin altına şişi batırarak tamponda bir vida izi bırakın. Ayrıca lipin vidalama kısmında bir ince kanal şeklinde boşluk var o kaalın biraz daha iç tarafından vidalayın ki daha sağlam olsun.

Bugün aracı iyice yıkadıktan sonra güzel 2 fotoğraf çekebildim.Lip ve tampon boyanınca çok daha güzel olacak. 97 model emektar!
qzgv.jpg
gtsn.jpg
[/IMG]