trafik sigortası yan sanayi parça

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kar yağdığında eşim küçük bir kaza geçirdi.Karşı taraf suçunu kabul edip tutanağa kendim çarptım diye yazdı.Bir arkadaş vasıtasıyla ivedik de bir kaportacıya arabayı götürdüm.Far ve tampon kırılmıştı.Kaportacı farı yan sanayi verecekler dedi.4 gün sonra arabayı almaya gittim baktım depo marka far takmışlar.Bende hella olsun dedim.O zaman 80 TL fark vereceksiniz dedi.Arkadaşın tanıdığı olduğundan tamam dedim.Arabayı aldıktan sonra arabaya bakan eksperi aradım ve far için ne kadar ödediklerini sordum. 180 TL dedi.(Depo marka far 70 TL) .Para hala hesabıma yatmadı.Yatınca bende adama verecem.
Şimdi siz olsanız bu kaportacıya parasını tam verirmisiniz?

Millet tam anlamıyla şerefsiz olmuş.Güvenmediğiniz kaportacıya gitmeyin 3 kuruş fazla kazanacağım diye yapmadıkları kalmamış.
Saygılar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun
Tavsiyem bu durumlarda nasıl olsa sigorta ödüyorsa opel servisine gitmeniz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Durumu sigorta şirketine bildirir yeniden ekspertiz yaptırmalarını talep ederim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, maalesef kimseye güven kalmadı.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sigorta şirketini arayın, durumu anlatın, tekrar ekspertiz gönderip zabıt tutulmasını isteyin.Kaportacı hakkında yasal işlem uygulanacaktır, bir daha da sigorta şirketleriyle çalışması engellenecektr.Veyahut kaportacıya gidip far için 180 lira ödenek yapıldığı halde neden 70 liralık far takıldığını, değiştirmezse sigorta şirketine şikayet edeceğinizi bildirin göze alamayacaktır.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Sigorta şirketini arayın, durumu anlatın, tekrar ekspertiz gönderip zabıt tutulmasını isteyin.Kaportacı hakkında yasal işlem uygulanacaktır, bir daha da sigorta şirketleriyle çalışması engellenecektr.Veyahut kaportacıya gidip far için 180 lira ödenek yapıldığı halde neden 70 liralık far takıldığını, değiştirmezse sigorta şirketine şikayet edeceğinizi bildirin göze alamayacaktır.

Aynen, sigorta şirketi ile çözebilirsiniz sorunu. Bu tür durumlarda sigorta, kasko ödeyeceği için anlaşmalı Opel Yetkili Servislerini tercih etmenizi öneririm.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar belki ne kadar çok biliyor diyeceksiniz fakat mesleğim gereği sürekli muhattab olduğum meseleler bunlar.Biz de sigorta hizmeti veriyoruz.Tam olarak eksper uygulamalarını ve ödemeleri görevimiz olmadığı için takip etmesek te bilgimiz oluyor.

Bir müşterimizin kazası sonrası yetkili serviste yapılan tutanağa istinaden sigorta şirketi muadil parça teminini söz konusu etmiş.Bizi aradılar, biz acenta olduğumuz için direk sigorta müdürlüğünü aradık.Müşterimizin şikayetini bildirdiğimizde konunun bizimle alakası olmadığını ve yetkimiz dışında olduğunu çünkü sigorta eksperinin raporu olduğunu söylediler.Biz de bir avukat arkadaşımıza danışarak müşterimize yardımcı olduk.Aracın ilk kazası olduğu konusunda rapor alıp muadil parça kullanılmamasını istediğimizi ilgili yasa maddesini de dilekçeye ekleyerek yazdık ve muadil parçayla aracımız yapıldığı taktirde aracın değer kaybedeceğini değer talebinde de bulunacağımız gibi konularıda eklettirdik.Sanırım hukuki yaptırımlarla uğraşmak istemediler, yetkili serviste aracın fabrika damgalı orjinal ürünlerinin kullanılmasına karar vermişler.Eğer hukuki haklarımızı kullanmakta ısrar edersek bir gün sigorta şirketleri de mahkeme ve avukatlara para vermekten bıkıp daha esnek davranacaklardır.Fakat şunu da eklemekden duramayacağım.Bugün bizler bu sıkıntıları çekiyorsak, bunun tek sebebi sigorta şirketlerini sömürme aracı olarak gören sanayi esnafıdır.Ver eksperin eline iki kuruş para, çürük arabayı sigortadan yaptır, kupasını değiştir v.s.

VHP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fakat şunu da eklemekden duramayacağım.Bugün bizler bu sıkıntıları çekiyorsak, bunun tek sebebi sigorta şirketlerini sömürme aracı olarak gören sanayi esnafıdır.Ver eksperin eline iki kuruş para, çürük arabayı sigortadan yaptır, kupasını değiştir v.s.

aynen katılıyorum burda bızzat kendı arkadasımın yaptıgı ıse sahıt oldum babasının ustune olan aracını kendı ustune olan aracına bılerek gözumun önunde carpmıs gıbı gösterdı ve tutanak tuttu kendısı kaportacı exper gelmıs 500 lıra masraf var demıs aracta onu nasıl hallettı bılmıyorum ama kendısı aracı yaptı 500 lıra cebıne kaldı :D

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Mustafa önemli bir olayı tespit etmiş,kendisi farıın markasına dikkat etmiş ve sahtekarlığı tespit etmiş.Malesef herkes dikkat edemiyor böyle şeylere.Bence arkadaşların dediği gibi hem sigorta şirketini haberdar et hemde kabortacıyla bu konuyu konuş.En azından mumun yatsıya kadar yanmıyacağını bilsin.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya emin olun benim tanıdığım bir kaportacı olsaydı adama parasını eksik verecektim.Ama arada arkadaşım var.Henüz konuyu ona açmadım.