trafik kazası ve zorunlu trafik sigortası indirimi

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracıma bir sürücü arkadan çarptı.Karşı taraf suçunu kabul etti ve onun Sigortasından aracımı yaptırdım.Kazaya karıştığım için zorunlu trafik sigortası hazarsızlık indirimim devam eder mi?
yoksa kaza yapmışsın diye bu indirimi benden alırlarmı
şimdiden teşekkürler.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi ki indirim devam edecektir. Önemli olan kusur oranı. Sizde kusur yoksa kesinlikle düşmez. Yani sen kazaya karıştın orda olmasan kaza olmazdı :D diye bi düşünceyle hareket edemezler :)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene benim suçlu olduğum küçük bir kazadan sonra 240 tl ye yaptırmam gereken trafik sigortasını 430 tl ye yaptırmıştım.İnşalla indirim devam eder.Cevaplar için teşekkürler.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımda bir kazada %100 kusurlu bulunmuştu. Sigorta için 1250 TL istemişler. Adamın arabasını kendi yaptırsaydı daha ucuza mal olurdu heralde:) Arkadaşımda satışını annesine devretti. Onun adına sigorta yaptırdılar. 300 küsür lira + noter masrafı :)

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad benim bildiğim zorunlu trafik sigortasının fiyatı pek değişmemeli kasko ise isteğe bağlı olduğu için onun fiyatları oynar diyebiliyorum, ancak kazada size direk arkadan çarpıldıysa, sizde alkol yoksa karşı tarafın 8 de 8 hatalı olması gerekiyor ve bu durumda ne trafik sigortası nede özel kasko sizden hiçbir artı ücret istememeli çünkü kasko bütün masrafları zaten karşı tarafın zorunlu trafik sigortasından söke söke alıcaktır, yani sizin ne kasko şirketiniz nede trafik sigortanız zarara girmez hatta bu durumda bir sene sonraki kasko bedelinizi indirimli ödemeniz gerekir.

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen sene benim suçlu olduğum küçük bir kazadan sonra 240 tl ye yaptırmam gereken trafik sigortasını 430 tl ye yaptırmıştım.İnşalla indirim devam eder.Cevaplar için teşekkürler.
dostum bu kesinlikle sigortayı yaptırdığın sigorta şirketinin ayıbı nedenini söyleyim. sen bu sene hiç kaza yapma ve sigorta şirketine git ve deki ben 1 yıl boyunca kaza yapmadım benim geçen seneki 240tl mi geri rica edebilmiyim lütfen deyin bakalım acentacı arkadaşlar size nediycek. Arkadaşlar bu tarz olaylarda sessiz kalınmamalı insanları ayak üstü resmen soyuyolar.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bu kesinlikle sigortayı yaptırdığın sigorta şirketinin ayıbı nedenini söyleyim. sen bu sene hiç kaza yapma ve sigorta şirketine git ve deki ben 1 yıl boyunca kaza yapmadım benim geçen seneki 240tl mi geri rica edebilmiyim lütfen deyin bakalım acentacı arkadaşlar size nediycek. Arkadaşlar bu tarz olaylarda sessiz kalınmamalı insanları ayak üstü resmen soyuyolar.

Trafik sigortası da aynı kasko gibi kaza durumuna göre fiyatı değişiyor malesef.