trafik cezası yardım

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2011de yedıgım ve ödedıgım bır ceza bankadan sorguladıgımda ödenmemıs görünüyor 200 civarıda faiz gelmiş şimdi banka dekontunu buldum ödeme kodu 9085 yerine 9050(karyolları idari para cezası) diye görünüyor. Bunu nasıl halledebılırım bılgısı olan var mı?

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: trafik cezası yardım

ödeme makbuzuyla ümraniyedeki(tepeüstünde)  nakil vasıtaları vergi dairesine müracat ederseniz
sorunu çözerler diye tahmin ediyorum

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muhtemelen bir vergi dairesine gittiğinizde hallolacak bir durum. Dilekçe yazın ek olarak elinizdeki belgeyi ekleyin. Ödemiş olmama rağmen sistemdeki hatadan ötürü cezaya binmiştir. Gerekli düzeltmelerin yapılmasını arz ederim şeklinde bir dilekçe yeterli olur.

Detaylı bilgi edinmek istersen https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_BILGI_EDINME_BASVURU_GERCEK_FORMAC buradan formu doldur 1 2 gün içerisinde mail ile cevap gelir.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deli olucam ya şimdi de internet vergı daıresınden borca bakayım dedım oradada eskı arabamda 294 tl borc gorunuyor o da olmus 650, sadece trafık cezası denıyor baska bır bılgı yok tarıh falan , daha öncede 2005de odedıgım cezayı işlememısler 2000 tl olmustu onunda makbuzunu saklıyordum umranıyeye gıdıp duzeltmıstım,böyle serefsızlık olur mu arkadas ya ne bıcım ulke bu herseın makbuzunu saklamak zorunda mıyız?

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer sattığınız araçta trafik cezası gözüküyorsabu işte bir yanlışlık var zaten
vergi ya da trafik cezası borcu olan aracın bildiğim kadarıyla satışı gerçekleşmiyor.
Dediğim gibi ümraniye  nakil vasıtaları vergi dairesine makbuzlarla müracat edin .

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sattığım zaman ceza görünmüyordu bankadan sorguluyorum farklı ceza cıkıyor ki bu cezayı ödedım ,internet vergı daıresınden tcyele sorguluyorum farklı ceza cıkıyor kı bunun ne oldugunu bıle bılmıyorum adamlar kafasına göre sıkıldıkca vatandasa ceza yazıyor galıba, ayrıca bu serefsızler işini dogru duzgun yapmıyor dıye bız kalkıp umranıyeye mı gıdıcez habıre boyle rezıllık mı olur

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynısı başıma geldi.  evil_Chamaillerie
Ceza ödemesine ait dekontla vergi dairesine gidip, tam bir buçuk sene sonra cezayı sistemden sildirmiştim.  :)
Elinizdeki dekontla vergi dairesine gidip, durumu izah etmeniz yeterli. Herhangi bir sorun çıkmadan, beş dakikada cezayı sistemden siliyorlar.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vergi dairesi ümranıyede cok uzak bana, bankanın yaptığı bir hata yuzunden ben tekrar neden magdur olayım kalkıp umranıyeye gıdıp kı bır kez gıtmıstım mahşer yerı gıbı 4 saatte sılmıslerdı cezayı.
  Avukat arkadaş var mı? bankayı mahkemeye vermeyı dusunuyorum,cez< kodunu yanlıs gırdıgı için ceza ödenmemıs gorunuyor tamamen bankanın hatası bu kadar sorumsuzluk olmaz yanlarına kalsın ıstemıyorum maddı (340 lıra olan ceza) ve sebep oldukları stres yuzunden manevı dava acmayı dusunuyorum ayrıca mahkeme masraflarını da ödemelerı onlar ıcın bır ders olur, olumlu bır sonuc alabılır mıyım bu davada?