trafik cezam yok demeyin çünkü var

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün muayene için gittiğim vergi dairesinde temiz kağıdı isterken 600 lira trafik cezam olduğunu söylediler bende şok içinde soru yağmuruna tuttum fakat vergi dairelerindeki katı kurallar içinde müdür beyden öğrendiğim kadarıyla meğersem 1500 lira trafik cezam varmış. sebebi ise ne satarken ne muyanede gözüken cezalar değilmiş. vergi dairesine gittiğinizde bütün borçlar diye özellikle bastırmanız gerekiyor neden mi benim gibi 200 liralık cezaya 600 lira ödersiniz 2006 senesine ait ve ne olduğu ise belli değil

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senın gene ıyımıs bn borcu yoktur kagıdı almaya gıttım arac babamın uzerıne kayıtlı mustafa adına borc cıkıyor fakat benım degıl borc dedemın ustune kayıtlı:) dedem olelı 25 26 sene olmus 40 lıra borc odettıler valla... ne dıye bılırım kı yanı bu devlete...

BARIŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın b bakımm

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa senin bahsettiğin borçlar sürücü belgene değil de aracın plakasına kesilmiş,ama sana tebliğ edilememiş cezalardır yani yanlış park,kırmızı ışık ihlalleri,hatalı sollama,şerit ihlallerivs.vs bu tarz fahri müfettişlerin ve sivil ya da resmi yol devriyelerinin plakana uyguladıkları cezadır onun için sık sık sorgulatmak varsa bu cezaları birikmeden ödemek gerekir böyle bir tabloyla karşılaşmamak için...

http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.aspx

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben interneten baktım ceza yoki trafiğe gittim ceza yok, vergi dairesine gittim ceza yok. 4 senedir yoktu ceza hiç ne zaman vergi dairesine gittim bazı bilgisayarlarda 2.sayfa dedikleri var genelliklede memurların bir tıklamaya üşendikleri için cezanız yok deyip gönderiyor sonrada tak diye faiz

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enteresan bir durummuş doğrusu şaşırmamak elde değil, bizim arkadaşın da ödediği vergi borçlarını hiç ödenmemiş gibi tekrar tahakkuk ettirmişlerdi, çocuk dekontları saklamış da öyle kurtulmuştu para ödemekten demek dikkatli ve ısrarcı olmak lazım

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa senin bahsettiğin borçlar sürücü belgene değil de aracın plakasına kesilmiş,ama sana tebliğ edilememiş cezalardır yani yanlış park,kırmızı ışık ihlalleri,hatalı sollama,şerit ihlallerivs.vs bu tarz fahri müfettişlerin ve sivil ya da resmi yol devriyelerinin plakana uyguladıkları cezadır onun için sık sık sorgulatmak varsa bu cezaları birikmeden ödemek gerekir böyle bir tabloyla karşılaşmamak için...

http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.aspx

cengiz abi ne burada nede vergi dairesinde(ama kayıtlı oldugum vergı daıresı degıl)cezam yok ,gozukmuyor ama geçenlerde dedem aradı oglum elımde 126 ytl lık cezan var dıye .evet radara dustum ve polıs tanıdık oldugu ıcın sen gıt ben adresıne teblıg ederım hem ceza puanı yemezsın deyıp benı gondermıstı bakalım vergiyi öderken görecegiz Eger ceza yok derler ve ben borcu yok kagıdı alsam o ceza benden alınabılırmı

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadan radar cezası çok yazılıyor bir yere sabit radar kuruluyor hız limitini geçen araçlar hiç durdurulmadan tak ceza adrese gönderiliyor adres olmadı muhtara gönderiliyor muhtarda bunu kabul ettiği için ceza size tebliğ edilmiş gözüküyor ama sizin cezadan haberiniz olmayabiliyor.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende haftada 2 kere şu yazıya bakıp rahatlıyordum :D

tpcbb.jpg