Tr siz plaka suc mu?

TamerKapcak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim kardeslerim 94 opel astram var trli plakasi var ama ben orjinali trsiz diye trsiz plaka bastirdim. Ama bi cok kisi aklimi karistirdi. Kimi suc ceza yersin dedi kimi yemezsin ben 5 senedir geziyorum dedi. Bide trsizlerde muhur olmuyomuz orjinalinde bu bilgide ne kadar dogru? Benim bastirdigim plaka orjinal yaziyla orjinal sekilde.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim kardeslerim 94 opel astram var trli plakasi var ama ben orjinali trsiz diye trsiz plaka bastirdim. Ama bi cok kisi aklimi karistirdi. Kimi suc ceza yersin dedi kimi yemezsin ben 5 senedir geziyorum dedi. Bide trsizlerde muhur olmuyomuz orjinalinde bu bilgide ne kadar dogru? Benim bastirdigim plaka orjinal yaziyla orjinal sekilde.

trafik şubeye gidip neden bastırmıyorsunuz olması gereken orjinal plakayı? riske değermi?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TR siz plakalar yasak değil ancak, TR yazısını kırmızı yaparsanız o yasak.
ayrıca orjinal olmayan her türlü APP plaka tabir ettiğimiz değişik harf ve rakam şekilleri ile basılan plakalar ile mühürsüz plakalar yasak.

TamerKapcak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
App degil duz plaka

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
App' nin tamamı zaten yasak.

Eskimiş, yıpranmış 2 plakayı alıp sabah erkenden Emniyete giderseniz evrağı, yazısı, plakası, plaka basım atölyesi derken 1 saati geçmiyor zaten. Parasıda belki APP' den daha ucuz.

Hem temiz iş hem resmi.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Tamer arkadaşımız app'yi sormuyor. Eski tip TR'siz plaka ile gezmek sorun olur mu diyor.

Tamer, eğer plakan eski orjinal plakalar igbiyse problem olmaz, ama fontları ve kalınlığı fakrlıysa o zaman problem yaşarsın.

Sonuçta 90'lı yıllarda alınmış ve plakası hiç değiştirilmemiş araçlar hala Tr siz plakalar ile geziyyor.

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1982 öncesi 6085 sayılı yasaya istinaden basılan plaka ise sıkıntı yok 2918 sayılı trafik kanunu ve bağlı yönetmelikte belirtilen şartlara uymayan ( şöförler odasınca basılmayan) plakalar %99 standart dışıdır bazen şöförler odasıda talebe göre standart dışı plaka basar ama mühürlemez cezası ise standart plaka taktılırsa 92 tl takılmazsa takılıncaya kadar araç çekilir ve 92 tl ceza yazılır

Sent from my iPhone using Tapatalk

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
TR'li TR'siz yasal olmayan her türlü plaka yasaktır. Neden yasak olduğu belli. Standart olmayan plakaları radar okuyucuları, HGS, OGS, EDS gibi cihazlar yanlış okuyabiliyor, yanlış okumalar neticesi günahsız insanların canı yanmasın diye yasak. Bazı kişiler sağa sola ilan verip "mühürlü plaka" bastırıyoruz diyorlar ama ben onlara inanmıyorum, zira madem bastırdıkları mühür yasal o zaman neden 20 TL lik plakaya 100 TL gibi (örnek olarak o rakamı verdim) fahiş bir rakam istiyorlar, ayriyetten ellerinde benim vekaletim olmadan ne hakla ve hangi yetkiyle benim adıma mühürlü plaka bastırabiliyorlar? Başkası adına plaka bastırmak, evrak düzenlemek bu kadar kolay mı?