Toyo kiş lastik

ezgixxxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece paylaşmak istedim;

4 mevsim lastik ararken 14ınc TOYO vakumlu lastik taktırmıştım.

Hatta bridgestone mi toyomu derken ürün satan bayla aramızda şöyle bir muhabbette geçmişti;

Ben: Abi bak ORAN da oturuyorum bana ona göre lastik ver! :confused:
Satıcı: ORAN mı , ozaman toyo toyo! :D

Bu lastik seçiminden sonra 30 kuruş yakan arabam 35 kuruşa fırlamıştı bende çözümü bu seferde tüp takırmakta bulmuştum. :cry:

Ankaralı olanlar bilir, geçen hafta başımıza gelen beklenmedik derece yoğun kar yağışıyla bir çok kişi iş çıkışı yollarda mahsur kaldı.
Bende 17.00da gaziosmanpaşadaki iş yerimden çıkıp Oran daki evime yola koyuldum. 15 dk lik yol 3,5-4 saatte anca gidildi.
Bu süre zarfında trafikti kaymalardı derken CİNNAH ta kör düğüm olduk kaldık. Bir çok lüks arabalar gördük sahibini lastikleri dolayısıyla zor durumlara düşüren. Neyseki belediyenin iki kar küreme aracı biri yukardan biri aşağıdan geldide yolu el birliğiyle açtılar. Kalan arabalarda yokuşun tepesine zorlaya zorlaya çıkma imkanı buldu.

Bu kadar KAR deneyiminin sonunda arabamın ayakkabılarıyla gurur duyduk :)

Teşekkürler TOYO ! :cool:

Mevsimlik olarak önermem ama kışlık olarak düşünürseniz TOYO VAKUMLU lastikleri öneririm. Saygılar,

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi yapmıssınz

bende de petlas kıs lastiği var masallah hic bırakmadı yolda, k.örende oturuyorum bazı dik yokuslarda bile zorlamadı

siz bide yazlık petlas aldın mı olay tamam

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
lastik önemlidir ama lüks ve arkadan itişli araçlar genelde yolda kalırlar kayarlar
önden çekiş araba daha avantajlı oluyor genelde

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hele bmw kar lastiği taksa da çıkamıyor DD

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden istanbulda kışlar sert geçerdi bende kullanırdım bir yazlık bir kışlık setim vardı ama şimdi artık kışda kalmadı istanbulda 1 hafta en fazla toplasan kış var..

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama tabi kışlık lastik kensini illaha ki karlı havalarda değil soğuk havalarda da hissetiriyor. bence illaha kar olması şart değil. Şayet 6 7 derecenin altına iniyorsa benim ahsi tavsiyem kışlık lastik kullanımı. :)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış gördüğümüz son seneden sonra ben de 4 mevsim olsun ama kışın daha bi sağlam olsun diye toyo almıştım.
normal havalarda, yazın ve kuru yolda at arabası tekeri kadar sert ve sesli giden lastik karda buzda yağmurdaa cillop gibi oluyor :rolleyes: çözemedim.

gerçi o lastikleri aldıktan sonra doğru dürüst kar buz senede 5 ila 10 gün ya gördüm ya görmedim. şimdi ömrü doldu iyice eskidiler. yakında şöyle yımışak hamurlu bişey alıcam azıcık sessiz binelim şu araca..