Torpidodan gelen ses

koki_galip1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meraba arkadaşlar astra j aracımda gaza yüklenince torpido tarafından bir ses geliyor acaba ses neden geliyor arkadaşlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok genel bir soru oldu tahmin etmek güç

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Torpidodan gelen ses

Aynı ses bendede var aylardır araştırıyorum ama bulamadım klima borularını sıkıştırdım bi müddet gitti gibi oldu ama tekrar yine geldi sac üzerinde vida titreşimi gibi bir ses

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnşallah bir yardımcı olan çıkar bizede bir tecrübe olur

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Aynı ses ben de de var. Ancak torpido üstündeki direklerden geliyor ses. Elinizle vurunca ses gidiyor sonra tekrar. Forumda birkaç arkadaş bu sesin olduğunu ve çözümü içerdeki bir kablonun titreşimin den kaynaklandığını söylemişti ama açıkçası ben 2 yıldır ikizlerin sesinden müziğin sesini bile duymuyorum.

Qfflline1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kablonun titreşimi bana mantıklı gelmiyor bir elektronikçi olarak:) 5mhz iletişimi duyabilecek kullağa sahip insanı nobel ödülü ile ödüllendirirler high technology ile duyanazken bana garip geldi fakat kabloların tuttunduğu klemensten çıkıpta vuruntu yapabilir bu bir faktördür fakat yinede bu ses bile öyle kulağı tırmalayacağını sanmıyorum bende o iki plastiğin birbirine sürtmesinden kaynaklı olabilir çünkü araçımızdaki her bir parça birbirine sıkıca geçirilmiş plastiklerden oluşuyor ve zamanla gevşeyebiliyor

Tapatalk kullanarak iPhone 7 aracılığıyla gönderildi

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer hafif cıyaklama şeklinde bir ses ise torpido gevşemiş olabilir. torpidonun açma tarafının sol tarafına yani konsol tarafına elinizle bastırıp çekin. eğer ses geliyorsa o gevşemiştir. Eğer araç giderken sağ taraftan ses geliyorsa titreşim gibi demir demire vurma gibi. ilk hava filtresinin altında ki boruları kontrol edin. sonra daha aşağıda 3 adet yan yana boru var klima ile ilgili bunlar onları hafif kuvvet ile birbirinden ayırın ses gider. Diğer bir olasılık ise havalandırma kanalı var yan aynaya bakan ondan gelebilir ses. elle filan bastırın gider.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hava filtresi altındaki hortumları süngerle sıkıştırdım ben bu sesin gittiği felan yok deli olcam ben.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bozuk yolda zangırdama sesi geliyor bana da o taraflardan geliyor gibi gelmişti ama arkadaş farketti aynanın arkasındaki sensör kapağından geliyordu. Torpido tarafından da ses geliyordur muhtemelen pek çözemedim ama alıştım. Önceden bu kadar yoktu

amoore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayağınızı gazdan çekince Devir saati düşerken 2000-1500 aralıgında gelen zırıltı sesi. Büyük ihtimalle gazı bırakınca zincir gerilmeyi bırakıyor ve zinzir plastik kapağın bir yerine sürtüyor. Hava filtresinin yanındaki içinden zincir geçen siyah plastik kapak sökülüp bakılmalı, kapağın içinde sürtünme aşınma izi varmı bakılmalı.