torpido sogutma

opulat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar.. 2004 vectra c Comfort modellerde torpido sogutma özelliği var deniliyor ama benm aracta yok. aynı model araclarda bu özelliği olan var mı acaba? eger varsa benm araba da bi problem mi var ki...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu anahtar yoksa fakat aynı yerdeki kapağın altında bu anahtarı takmak için hazırlık varsa yine torpido soğutucu var demektir.ama anahtarı alıp kendiniz de montajlayabilirsiniz.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C lerdeki anahtar böyle değil yanlız. Torpidonun sol yanını incelerseniz anlaşılır ordan. Ama olsada adı kadar işe yarar bir özellik değil bence..

aslan_7643

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 93 model vectra var benim torpidodada bu anahtardan var yani benim aracımdadamı torpido soğutma var yoksa öylesine mi koymuşlar.birde nasıl çalışır daha önce bişeyler yapmıştım ama anlamadım

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B 97 CD de anahtar mevcut, ama hiç hava gelmiyor?...:S

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir araçda hakatten çok gereksiz özellikler gördüm mesela koltuk soğutma direksiyon soğutma gibi ama hepsinin nadirde olsa yılda bir iki defa işe yaradığı yerler olmuşdur ama bu torpido soğutma gibi saçma sapan bir şey görmedim bu yaz marmarise indim klima açık torpido soğutmayıda açıyım dedim iki tane minik su koydum bu arada sularda dolapdan çıkmış soğuk suydu hava cehennem gibi sıcak ee torpido soğutmada böyle günler için güya değilmi yarı yolda manisada aklıma sular geldi içelim dedik torpidoyu bir açdık tamam su ateş gibi olmamış ama soğukda değil öyle içebilir kıvamda orta sıcaklıkda yani bir işe yaradığı yok..

molada dedim bozukmu diye rolantide torpidoya elimi sokdum hava geliyor ama az sonra ilk defa kafayı eğip bir bakdım sevgili opel minnacık bir delik koymuş ordan hava geliyor ordan gelen havadan ne olur..

bu özellik opel değil diğer bu özelliğin olduğu markalardada aynı genel olarak bu donanımın bir faydası özelliği yok..

bu iş için minik araç buzdolapları vardır elektriksiz olanlardan 30-50 tl arası
yolunuz çok uzunsa yada hep gittiğiniz yılda bir iki kezde olsa uzun yolunuz varsa bu tip buzluk 4 tane kutu cola yada 6 tane minik su alabilicek şekilde
o buzluklardan alın arabanında her yerine sığıyor ve uzun vadede yatırdığınız parayı amorti ediyor neticede her arabanızda kullanabiliyorsunuz..
yola çıkmadan önce içine biraz buz koyun colalarınızı koyun yada meyva suyu 900km sonra buz gibi koydunuz şeyi soğuk bir şekilde içersiniz.. tecrübe ile sabit istanbulda koyduğum colayı fethiyede soğuk sanki dolapdan çıkmış gibi içdim.. ayrıca tam aksi görevide görmekde içine sıcak koyduğunuz bir şeyi sıcakda tutmakda yani kullanım şekli size bağlı..

Son düzenleme:

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 vectra b CD de ben bulamadım o düğmeyi. ne yani o zaman yokmu torpido soğutma? :D :D

FeLMyHiT44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende opel vectra c kasa 2008 model var bunlarda torpido soğutma varmı ??