Toki den ev alacağım ama nasıl yardımcı olun.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle keyifli forumlar.
Çok uygun fiyata ve benim için manevi değeri olan bir site var ki bu sitede evlendik bu sitede çocuk sahibi olduk.siteyi toki yapmış ve almayı planladığım ev bir gazinin evi yani 20 yıl sabit ödemeli villa tipi müstakil ev.ortalama 12 yılı kalmış ödemeleri tokiye 630 tl olarak.site içindeki aynı yapıdaki evler 350 ila 450 bin tl arası satılıyor.Gazi arkadaş bana 200 bin bana öde bankaya kalan toki taksitlerini de sana devredelim bankadan dedi.Buraya kadar herşey güzel ama benim o 200 bin lirayı nakit verebilecek gücüm yok çünkü araba aldım ve kredisi devam ediyor.arabayı satsam ve bir kaç eklesem 100 bin ediyor geri kalan 100 bin de kredi olacak ama evin tapusu yok yani var da toki taksitleri bitince tokiden alacağız.İhtiyaç kredisi çeksem hem kısa vadeli hem yüksek ödemeli ki o ödemeye toki taksidini de ekliyeceğim.Konut kredisi çeksem en güzeli ama elimde tapu yok tapu tokide.siz nasıl bir yol izlerdiniz? Saygı ve sevgilerimle

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi ev sahibi olmak güzel bir duygu olsa gerek. Bu duyguyu bu yaşıma kadar daha hiç yaşamadım :) ama birde gerçek var ki. Yüksek rakamlar da borçlanmak. İşte burası ince nokta neticede ödenecek rakam ortada gelir gider durumu desen oda meydan da. Şahsen ev sahibi olacağım diye bu kadar borç altına girip psikolojimi bozmam. İlk yapacağım şey borçlarımın bitmesini beklerim o zamana kadar artık birikim yapar isem biraz kenara para koyarım bununla birlikte sözlerim yanlış anlaşılmasın. Fare giremediği deliğe birde kuyruğuna teneke bağlarmış. Şimdi teneke dağlamaya gerek yok bence. ;)