titreme ve ses sorunu!!!

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun süredir siteye irmiyordum.Baya değişmiş.Çok güzel olmuş.Yapanların katkı sağlayanların ellerine sağlık.
Benim sorunum titreme sorunu.Bunu daha öncede yazmıştım ama pek cevap veren olmamıştı.kalkarken motor çok fazla titriyor.Sanki yerinden çıkcakmış gibi.Tak tak ses geliyor.Vites topuzuda çok sarsılıyo titreme olduğunda.Birde ikinci vitese geçtiğimde debriyajdan ayağımı çekerken sanki kavramıyomuşta sürtüyomuş gibi hafif titreme yapıyor.Ama arabayı bir kaç gün kullanmadığımda bu sorun olmuyor.Yani kullandıkça artıyor.Bir de bu sorunla ilgili olabilir belki ses sorunu var.Motor gerçekten çok ses çıkarıyor.bununla ilgili diğer sorunları okudum.Orda dendiği gibi dizel motorlar kadar ses çıkarıyor benzinli olmasına rağmen.Bir kaç kere servise gittim ama normal gaza yüklen geçer diyorlar.Gaza yüklenince azalıyor titreme ama geçmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
debr,yaj balatası ne durumda onu bilmek lazım birde motor kulağına bakmanı tavsiye ederim

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eger Vites geçişlerindede problem warsa debriaj balatası bitmiştir gecmıs olsun

ahmetfettah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kulakları sağlam mı?

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç daha 47.000 de bu ikinci defa oluyor.Yani 35.000de debriyaj balataları yenilenmişti ama rulmanı değiştirmemiştik tornaya gitmişti ozaman.Acaba ondan kaynaklanabilirmi?

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de debriyaj balatası bitse bunu sürekli yapması gerekmez mi?yani arabayı iki gün kullanmasam geçiyor.

elantra32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla aktarma organları ısındıkça sorun artıyor olmalı; 2 gün yatınca sıkıntı kaybolduğuna göre... Öncelikle kulakları bir kontrol ettirmekte gerekiyorsa değiştirmekte yarar var; sorun çözülmez ise %99 baskı balata sıkıntısı... Motor çok ses çıkarıyor derken; rolantide mi çok sesw çıkarıyor yoksa yolda 100-100 giderken mi çok ses çıkarıyor ?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
4 yıllık konuyu uyandırmışsın:maden: