Titreme Boğulma Corsa D

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2007 model 115000km lpg corsa d 1.4 twinport aracım var. Bu aralar rolanti titreme öksürme gibi arabayı hoplatma yaratacak kadar sarsıntı oluyor Egzoz pop pop ses çıkarıyor. Hareket halinde (Viteste) gaza basılı iken yeterince hızlanmıyor sanki aracı biri tutuyor. Gazdan ayağımı çektiğimde(viteste) hafif sarsıntı devam ediyor. Bu sandıklarım sürekli olmuyor. Triger ve km bakımı yetkili serviste yapıldı. Buji daha zamanı var. Ateşleme bobini sağlam. Bugün Egr fişini çektik yeterli deneyemedim. Daha önce başına gelen kontrol edilebilecek şeyleri söylemeniz mümkün mü? Umarım çözüm bulurum 10 Yıllık arabamdan soğumaya basladim:(

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Katalizörü alttan ve üstten kontrol ettir kardeşim aracın hava alamıyordur

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kat yüksek ihtimal

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizör kontrol edildi herhangi sorun yok. Kompresyon ölçüsünde gariplik var ama emin olamadım. Usta üst kapak sökülecek dedi. 1. Gitmiş 4. de eskimeye başlamış. Ancak benim yüksek devirde problemim yok. 3000 devir altinda yapiyor. Acaba ölçüde problem olabilir mi veya başka kontrol edilmesi gereken bir parça var mı? Soktureyim mi?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kompresyon testinde 1.ve 4. gittiyse subap uzaması yanması oluşmuştur. araç rölantide titrer. stop etmeler başlar. gaza basarken gitmez. 1000 tl kadar masrafınız var. malesef kötü lpg ayarı mağduru olmuşsunuz. uzun süre fakir karışım çalışınca gidiyor maalesef subaplar.
lpgayari.com adresinde afr ayar yapan arkadaşlar var. subaplar değiştikten sonra afr ayarı yaptırırsanız bir daha böyle bir sorun yaşamazsınız.

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlam veremiyorum ısrarcı olmama rağmen doğru ölçüm yaptığını savundu. En son bin dedim arabaya teste çıkalım. Abi çekişi iyi sadece hafif sarsıntı var bence biraz daha bin arıza tamamen belli olsun dedi. Neyse son anda gaz kelebek programlama yaptı ve sinirden arabayı zorladım çok fazla, sanki içinde pislik vardı, atmış gibi araç rahatladı şimdilik. Anlamsız arıza beni benden etti :( Teşekkürler yardımcı olduğunuz için

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oksijen sensörü kablo soket ve atesleme bobin soket yag nem kir pas toz vardı. Balata spreyi ile temizledim çözüldü. Herkese teşekkür ederim. Arabama olan sevdam kaldığı yerden devam ediyor,küskünlüğümüzü hallettik