tiptronik şanzıman yağı

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.Forumları inceledim ama hep otomatik şanzımandan bahsedilmiş. 2008 opel corsa 1.2 tiptronik aracım 54000 km de.. Şanzıman yagı degısımı için bostancı oto sanayıye goturdum. Otomatık sanzımancıda makına falan yoktU. Önce içindeki eski yagı aldı. Sonra Enjektorle ıkı üc kere yag sıktı içine. Konvektorde yada sıstemın ıcınde kırlı yag ne olacak dedım.( anlamam ama internetten okuduklarım ıste). Bu modellerde konvektor yok. Sogutma sıstemi yok.. Bu boyle degısır dedı. Aklında bısey kalmasın dedi. ATF falan yazmıyordu yagın ustunde..manuel arac falan yazıyordu....Ondanda dedıgım gıbı yarım lt anca koymustur.. Lutfen bılgılendırırmısınız..Araba mahvolmasın..Tesekkurler..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
easytronik ise manual yağ olmalı
tork konvertorlu ise(sanmıyorum) otomatik ise atf.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Şanzıman easytronic olabilirmi

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic galiba...hep tiptronık dıyorlar ama...aynı sey mı bılmıyorum..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
easytronic galiba...hep tiptronık dıyorlar ama...aynı sey mı bılmıyorum..

Doğru yarı otomatik şanzumandır. Otomatikleştirilmiş düz şanzumandır.

Düz mantık ilerleyelim;
Aracınızda tork konvektörü yok. Yani Atf olmaz.
Aracınzıda Baskı Balata var, o zaman düz şanzuman olduğundan 75w-90 kullanmalıyız.

sivasli58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronik araca 75W-80 manuel şanzuman yağı konur
ancak atf yağ da koyuyorlar
sebebi ise atf yağ kış soğuklarında bile kalınlaşmıyor

iskenderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye Ankara Opal otomotiv Bayiniz tarafından nitelikli dolandırılmak istendim.
Arıza tesbiti yaptıklarını söyleyerek benden 6500 TL tamir ücreti istediler.
O kadar param olmadığını söyleyerek ve arıza tespit kağıdının bir örneğini alarak bayinizden ayrıldım.
Bu arıza tespit kağıdında hata kodları ya da arıza ile ilgili bir bilgi yok sadece değişecek parçalar yazılı arıza kodu veremediler. (şanzıman beyni + baskı + balata + debriyaj rulmanı değişecek dediler) bu arada aracım 2014 model 27500 km 1.2 easytronic Opel Corsa. İnternette biraz araştırınca 15 TL'sına satın aldığım dot 4 hidrolik yağı ile arızayı kendim giderdim. Yani benden 6500 TL istediler ben 15 TL'sına arızayı kendim giderdim. Ve dolandırılmaktan son anda kurtuldum. Şimdi bana söyler misiniz Opel yetkili bayi ve servislerine bundan sonra nasıl güvenebiliriz? Uğradığım maddi ve manevi zararı kim ödeyecek.