TimeTrial Yapılabilecek Amatör Pist Varmı ?

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,uzun zamandır merak ediyorum..Kendi aracımızın limitlerini zorlayabiliceğimiz hem güvenli hemde eğlenceli olacağını düşündüğüm pist varmı İstanbul'da ? Misal,herkes kendi aracıyla katılabiliyor,sadece kask vs gibi güvenlik önlemlerini kendimizin aldığı böyle bir yer varmı ?

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,uzun zamandır merak ediyorum..Kendi aracımızın limitlerini zorlayabiliceğimiz hem güvenli hemde eğlenceli olacağını düşündüğüm pist varmı İstanbul'da ? Misal,herkes kendi aracıyla katılabiliyor,sadece kask vs gibi güvenlik önlemlerini kendimizin aldığı böyle bir yer varmı ?

Bir ara Körfez Pistte yapıyorduk. Hala kiralıyorlarmı bilmiyorum.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'li araçları sokmuyorlardı piste en son ;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güvenlik :)

prosedürler malesef benzinli ve motorinli araçlar için düzenlenmiş. LPG için yoktu. tabi sonradan bir güncelleme yapılmadıysa.

gerçi siz amatör pist demişsiniz, onları bilmiyorum ama TOSFED'e bağlı pistlerde durum böyleydi en son. körfez pisti deyince ben ondan LPG dedim :)

Son düzenleme:

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güvenlik :)

prosedürler malesef benzinli ve motorinli araçlar için düzenlenmiş. LPG için yoktu. tabi sonradan bir güncelleme yapılmadıysa.

gerçi siz amatör pist demişsiniz, onları bilmiyorum ama TOSFED'e bağlı pistlerde durum böyleydi en son. körfez pisti deyince ben ondan LPG dedim :)

:D dostum sorunda orda,aracım lpgli değilki :D lpgyi takmış adam performansı çoktan unutmuşturki.. safety carları lpgli ise bilemem bak onu :rakir:
sırf eğlenmek için merak ettim..belki opelim.net olarak topluca bir ücret belirlenir herkes sırayla araclarını pistde hem denemiş hemde eğlenmiş olur diye düşünüyorum..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara bahsettiğin organizasyon yapılıyordu forum olarak. 5000-6000 lira gibi bir ücrete günlük olarak pist kiralanabiliyordu diye biliyorum.

LPG işini bilgi olsun diye söyledim.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara bahsettiğin organizasyon yapılıyordu forum olarak. 5000-6000 lira gibi bir ücrete günlük olarak pist kiralanabiliyordu diye biliyorum.

LPG işini bilgi olsun diye söyledim.

Evet işte ondan bahsediyorum tek kişinin yapabiliceği bişey değil elbette.Ama 50-100 araç arası olursa rahatlıkla altından kalkılır bu işin..Çokda eğlenceli ve unutulmaz bir buluşma olmuş olur..
Araştırdım hondacılar 2007 yılında pist kiralayıp kalkış yapmışlar ve aynı zamandada buluşma olarak düzenlenmiş.Biz neden yapmayalım ki ?

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O Pistte 100 araç olduğunu düşünün bir.. Boğaz trafiği gibi olur. Maksimum 20 - 25 araçtır oranın trafiği. Biz yarıştığımız zaman lisanslarımızla ve yarıştığımız araçlarla 20'yi geçmiyorduk. Fazlasında zaten trafik oluyor ve basamıyorsunuz.