Teyple açılıp kapanan voltaj nereden alınır

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
AR den alıyorsun . Aslında arka koltuk eğlencenin elektriği ama teyple açılır teyple kapanır .

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ne gerek var ole bısı ıcın kurcalama bence hea anahtar takılı kalmıs hea 1 tık cevırmıssın bunun ıcın hıc gırısme kablolara felan daha buyuk bı sorun acar bıde basına ALLAH korusun zaten elektronıgı hassas arabalar

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum şöyle cihaz her açılışında yaklaşık 5 sn lik gecikme yapıyor müzik dinlerken yada tel görüşmesi yaparken kesiliyor arabayla 1 dk duraklasam cihazın açılmasını bekliyorum.fm transmitter tarzı bişey ve kesilme anında hışırtı sesi geliyor bütün bunlardan dolayı bu işe girdim :)
Bişey olacak olsa çakmaklığa takılıyken de olur

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
B kasa Vectra'lardaki duruma göre; kontağı kapatınca orijinal olan radyo/teyp de kapanıyor, radyo teyp kapandıktan sonra açma kapama tuşuna basarak tekrar çalışır hale geliyor, kontak kapalı iken belli bir süre (sanırım bir saat kadar) radyo teyp çalışıyor ondan sonra kendiliğinden kapanıyor, tekrar açma kapama düğmesine basınca çalışmaya devam ediyor. Sanırım bu durum açık unutmalar için alınmış bir tedbir olmalı. Yeni nesil araçlarda bir çok güvenlik tedbiri var, bu sisteme bilinçsizce müdahale etmek doğru değil, bu konuda yetkili servisten veya aracın elektrik sistemini çok iyi bilen ehil bir elektronikçiden yardım almak daha mantıklı olur. Sistem acemice kurcalanırsa işte o zaman Opel'in kronik denen arızaları da başlamış olur :(.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cihazın montajını yaptım çalıştı cihazım.AR çıkışından aldım yalnız teyp takılıyken sadece güç geliyor ar çıkışından.tamamdır yani.bağlantıları yaptım.cdc40 operadan vazgeçip multimedya taktırmak istemiyorum açıkçası cdc40 çok iyi bir makina aux çıkışı olmasada.bluetooth cihazla cid interface ile birlikte bir cihaz uygulayana dek idare edecez artık.ama ses gayet net beklemiyordum bu kadarını açıkçası.okican ve şükrü beye tekrar teşekkürler nokya atışı ile bağlantıyı yapmış oldum.
Şimdilik cihazı çakmaklığın üzerine çift taraflı bantla tutturdum artık aniden kapanmıyor cihaz.
Cihazın kablolarını lehimle uzattım.çakmaklığa geçen kısmı ayrı bir yere ayırdım görüntü kirliliği olmasın diye güvenlik amaçlı olarak sigorta bölümünü iptal etmedim cihazın aynen çalışmakta.
40f886e7f631fd85e3debc0fbf6dcc44.jpg

ea256b8e0910ac2aa090a1381b8f14c2.jpg

b47f2a2ef3c106c743ba8f66881a3d09.jpg

d746798fb05f92ee9a911f2d87f456d0.jpg

Usb takılı hali
eb0f9bce41c4b36142d7a970a958579b.jpg

Cihaz müzik dinleyebilmemin yanı sıra bluetooth araç kiti aux girişi sağladı bana fm transmitter sonuçta ama seste çok kalite peşinde olmadığımdan şimdilik gayet tatminkar.cdc40 opera aynı zamanda 6 lı cd de çalıştırıyor ama cd yazmak nedense zor geliyor bana