teybim mp3 cd lerini zor okuyo

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astra f de pioneer var mp3 calar onda hic sorun olmuyor hepsini okudu bugune kadar astra h de eğer neroda cd cekerken veri doğrulaması yapmazsam okumuyor birde cd nin markasıda önemli genelde maxell ve philips kullanıyorum.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
arkası sarı cd ler yerine arkası mavi cd leri dene. Verbatim marka CD ler çok kaliteli. abimin aracında sürekli onlardan kullanıyoruz çünkü daha önce bir kere lens bitirdik dandik CD ler kullanarak. Bu arada Verbatim in printable versiyonundan al. tanesi 1 liraya yakın fiyatla satılıyor ama lensin fiyatı 150 lira :)

piyasadaki lens temizliyicileri de kullanmanı tavsiye etmem. temizlemek yerine sürücünün içindeki bütün tozu lense yapıştırır, eskisinden daha kötü olur. zaten slot türü CD sürücüler için uygun değil onlar. Daha sürücüye takmadan bütün losyonu koruyucu keçeye yedirirsin bi işe de yaramaz.

mstfmst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasada teflon cd olarak geçer arka yüzü siyahtır deneyin farkı görün arkadaşlar aynı konudan bende müzdaripdim kurtuldum teflon cd normal cd den pahalı 0,75 kuruş -1,25 tl arası adet fiyatı

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkası sarı cd ler yerine arkası mavi cd leri dene. Verbatim marka CD ler çok kaliteli. abimin aracında sürekli onlardan kullanıyoruz çünkü daha önce bir kere lens bitirdik dandik CD ler kullanarak. Bu arada Verbatim in printable versiyonundan al. tanesi 1 liraya yakın fiyatla satılıyor ama lensin fiyatı 150 lira :)

piyasadaki lens temizliyicileri de kullanmanı tavsiye etmem. temizlemek yerine sürücünün içindeki bütün tozu lense yapıştırır, eskisinden daha kötü olur. zaten slot türü CD sürücüler için uygun değil onlar. Daha sürücüye takmadan bütün losyonu koruyucu keçeye yedirirsin bi işe de yaramaz.
tabi bugra dogru soyluyosun kaliteli cd almak en mantiklisi yoksa lens bozuluyo yaptiriyosun tam olmuyo falan filan ugrastiriyo. simdi benq kullaniyorum ama pek iyi degil galiba. verbatim printable dedigin cd-r mi cd-rw mi? bu cd yi teknosa da bulabilirim di mi?

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasada teflon cd olarak geçer arka yüzü siyahtır deneyin farkı görün arkadaşlar aynı konudan bende müzdaripdim kurtuldum teflon cd normal cd den pahalı 0,75 kuruş -1,25 tl arası adet fiyatı

evet daha once duymustum teflon cd ama hic gormedim nerden bulabilirim?

mstfmst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet daha once duymustum teflon cd ama hic gormedim nerden bulabilirim?
Kayseri de olsan bulucan yeri söyleyebilirdim ama ankaradasın ,genelde müzik shoplarda bulunabiliyor Kayseri teknosada yok.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
tabi bugra dogru soyluyosun kaliteli cd almak en mantiklisi yoksa lens bozuluyo yaptiriyosun tam olmuyo falan filan ugrastiriyo. simdi benq kullaniyorum ama pek iyi degil galiba. verbatim printable dedigin cd-r mi cd-rw mi? bu cd yi teknosa da bulabilirim di mi?
Teknosa dan alıyoruz biz sürekli. CD-R kapağını bulabilseydim fotosunu koyacakyum ama kapları atıyoruz hep.

teflon CD lere gelince, her okuyucu okumaz onları. arkadaşların honda civic okumadı mesela. karbon cd diye de geçer o siyah cd ler

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle araçlarınızın müziksetinde kullanacağınız CD lerin kalitesine önem verin. Bazı CD üreticileri maliyetten kaçmak için CD üretiminde önemle yapılması gereken bazı şeylerden kaçınıyor. Mesela optik kısmın okunabilmesi için aliminyum bir tabaka enjekte edilmektedir. İşte bu tabaka bazı CDlerde daha az olabilmektedir. Bunun için tavsiyem kaliteli bir marka CD kullanmanız ve o markayı tercih etmeniz.

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler bilgi verdiginiz icin. bende tavsiyeleriniz uzerine gittim 50lik maxell bos cd aldim insallah bu sefer duzgun okuyabilir cdleri...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu cd okuma konusunda yeni bir şey daha farkettim laptopda çektiğim cd leri cd çalarım 3-5 kerede okuyor masaüstü pc de 52x hızla çektiğim cd leri bile 1 kerede okuyor.

Sanırım laptoplardaki cd writer ların yazma hızı yeterli gelmiyor olabilir.