tesisat işi yapanlar yardım (kalörifer ses tes. değil)

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar
evimdeki kalörifer tesisatında şap altından kaçak tespit ettim, onarım işi baya kalın geldi, herkes zemini kırıp boruyu değiştirmek istiyor, o da hem masraflı hem zahmetli.
kırmadan çözüm vs. yazan siteleri araştırdım kırmadan kaçak yerini 400 liraya tesbit ederim onarım için kırılması gerekebilir belli olmaz dediler

arabalarda radyatör kaçağını kapatan kimyasallar olduğunu bildiğimden bunun bi benzeri olabilir mi diye araştırınca şöyle bi ürün buldum

http://www.isievi.com/BaCoGa.htm

bunu tesisata ekleyip kaçağı giderebileceğimizi yazmışlar ama fiilen bu işlerle meşgul arkadaşlardan fikir almak istedim

hatta avrupa yakasında bu uygulamadan yapan yer biliyosanız haber verin lütfen.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deneyenlerden tecrübelerini dinlemek lazım, güzel anlatmışlar ama gerçekten uygulama da herşey bu kadar iyi oluyor mu ?

M

matias

Bilgi Girilmemiş
2 yıl önce bu işi 2 yıl kadar yaptım abi ozamanın teknolojisine göre ordan yeniden ek yapmadan mümkün değildi şimdi emin değilim bu durumda kırıyorduk tespit ettikten sonra demirse demir dişli olacak şekilde oraya ekliyorduk plastikse kaynatıp yapıyorduk...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deneyenlerden tecrübelerini dinlemek lazım, güzel anlatmışlar ama gerçekten uygulama da herşey bu kadar iyi oluyor mu ?
üründen satanların sitesinde burada bir servisleri olduğunu öğrenip bi ara uğrayıp konuşucam.. deneyen ya da uygulamayı bilen varsa süper bilgi olacak.
2 yıl önce bu işi 2 yıl kadar yaptım abi ozamanın teknolojisine göre ordan yeniden ek yapmadan mümkün değildi şimdi emin değilim bu durumda kırıyorduk tespit ettikten sonra demirse demir dişli olacak şekilde oraya ekliyorduk plastikse kaynatıp yapıyorduk...
işte maksat kırmamak. bu ürün işe yararmış gibi anlatılmış ama insan emin olamıyo.
sağolsun sevgili müteahhitimiz fayansların marka modelini bile bilmiyor, kırarsam yeniden eski haline getirmek zor.
tesisatçılar da hep senin yöntemi söylüyo.
kırmadan onarım diye reklam yapan bi yeri aradım noktayı 400 liraya tesbit ederiz, boruyu çekeriz çıktı çıktı çıkmazsa kırcaz diyo.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işte malesef kırmadan tamir olasılığı çok az. Fayansı kırdıktan sonra çok eski değilse eğer modeli, bulunabilir.

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesisatın hepsi fanyas altı ise,kaçak olan iki radyatör arasını süpürgelik üstünden paypaslamak gerekir,kırmak istemiyorsan tabi ,başka türlü biraz zor
bahsettiğin yöntem işe yarar mı; kaçagın durumuna bağlı,tesisat plastik ise genelde ek yerinden kırık oluyor.bu yöntem kırıkta işe yaramaz.metal ise yine işe yaraması zor ama yinede bir bak .tadilat işi eşyalı evde baya sıkıntılı, Allah kolaylık versin!

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dıştan da gidemiyorum aralarda kapı var.
kenardan dar bi hat kırıp yeni boru çekicez gibi görünüyor.

bu işlemleri yapan arkadaşlar; kenarlardan giderek tahmini 6mt mesafe
girişten sonra 2 dönüş olacak. ne tutar tesisat malzemesi yaklaşık?

M

matias

Bilgi Girilmemiş
abi şu an bu işi yapmış olsaydım ve kırmadan bi tekniğini bilseydim emin ol siliveiye gelir işini hallederdim 2-3 sene önce plastik borunun satış fiyatı 15-30 lira arasıydı ama fırat markaydı...

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malzeme çok tutmaz, 2 boy boru(6mt) birkaç dirsek birkaç dişli, fiyatlardan çoktandır haberim yok ama 50 tl gibidir, fazla olmaz herhalde + işçilik falan isterler ! malzemeyi ustayla beraber al.kolaygelsin

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şeytan diyo ki giriş kendin yap :D

kayınpeder fayans işinden falan anlıyo, kırıp yerine boruyu çeksem üstünü o kapatır aslında bana :)