Ters yöne parkta trafik cezası

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi yeniden binalar yıkılıp yeniden yapılıyor ama aynı hamam aynı tas değişen bir şey yok...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetmedi bina yapılıyor kimse demiyor kaldırım payı bıraktınmı? garaj parkın daire sayısıncamı diye.devlet yok devlet varsada zaten deve mislai doğru yeri yok.merak ediyorum bu şehir planlamasını yapanlar nereyi okudu?birde ankara ödül almışmış neyin? nereleri gezdirdiler ab lilere merak ediyorum

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunca zaman saldım çayıra diye kimsenin iplememesinden dolayı sokaklar araç doldu bir apart yapılıyor 20 dairelik o zaman yasa ile de diyeceksin kot inene kadar kapalı 20 otopark olacak diye ve sokak ortasına millet aracını park etmeyecek sokaklar çocukların oyun alanı olacak kalacak... ama nerede? ülkenin civisi çıkmış durumda.

Nadir belediyeler kolay kolay müteahhitleri otopark yapmaya zorlamazlar. Müteahhitler otopark alanlarına ev yaparak yollarını buluyorlar, belediyeler de kestikleri para cezaları nedeniyle kasalarını keş para ile dolduruyorlar yani alan razı veren razı ayakları. Kaç tane belediye kestikleri bu cezaları otopark yapımında kullandı? Bir sokakta 30-40 tane (mesela) apartman varken kaç tane belediyenin yaptığı otopark var? Yaptıkları otoparklar neden paralı? Benim binama otoparkın yok diye ceza kesiyor, o parayla yaptığı otoparktan faydalanmam için gene para alıyor. Yani çevirip çevirip öpüyor. O nedenle yasaklar nedeniyle para cezası uygulaması en kısa zamanda yürürlükten kaldırılmalı, yasa ne emrediyorsa o yapılmalı, hatalı olanlar yıkılmalı ki birilerine ders olmalı. Zihniyet "milli servet yıkamazlar, cezası kaç paraysa veririz" zihniyeti olduğu sürece şehirler hızla köyleşmeye geri gitmeye devam eder :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Selim abim ben aslen Ankara'lı değilim ama Ankara da yaşadığım zaman içinde bu Ankara halkını tanıyamadım gitti. Özellikle yerel seçimler konusunda bir gram anlamadım... neye göre bu halk oyunu kullanıyor? çözemedim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abim ben aslen Ankara'lı değilim ama Ankara da yaşadığım zaman içinde bu Ankara halkını tanıyamadım gitti. Özellikle yerel seçimler konusunda bir gram anlamadım... neye göre bu halk oyunu kullanıyor? çözemedim.
hem fikiriz iki şey yapana birde partisi olana oy veriyor bu millet hizmet edene değil. ben şu partiden de olsam ama hizmet edecek adam diğerinde ise belediyede ona oy veririm bizde oy ya parti yada rant olduğu için.
yahu Allah aşkına yanımda bina yapıldı ileride adam bahçe duvarını kaldırımı yok ederek arsasına kattı kim bakıyor kim ne diyor? almanyada inan o binayı komple sökerler. inşşat başlangıcından bitene dek devlet kontrolünde hadi rüşvet ye polis görse şikyaet etse kaldırımı almış arsasın kaldırımlık yer kalmamış veya ben vatandaş şikayet edeyim gelen denetleyiciyi bulur o zaman görsün bakalım.hem o hem bina sökülür.ya siz bir kat çıksanız veya evinizde değişiklik yapmaya gitseniz komşular izin vermesin yandınız anlatsam bitmez ki bu islamda olan yasa.komşu hakkı güneşini engelleyemzsin

hllsrknszk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay yine bambaşka yerlere gitmiş

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi yeniden binalar yıkılıp yeniden yapılıyor ama aynı hamam aynı tas değişen bir şey yok...

Aynen dediğin gibi, biraz daha şekilli bina yaptın mı sınıfı peki ile geçiyorsun :mad:

yetmedi bina yapılıyor kimse demiyor kaldırım payı bıraktınmı? garaj parkın daire sayısıncamı diye.devlet yok devlet varsada zaten deve mislai doğru yeri yok.merak ediyorum bu şehir planlamasını yapanlar nereyi okudu?birde ankara ödül almışmış neyin? nereleri gezdirdiler ab lilere merak ediyorum

Selim yasalara uyarsan sorun yok, herşey kağıt üzerinde güzel, yasada bunlar tek tek var ama bunları uygulayan belediye görevlileri neredeyse hiç yok gibi, bastırırsan parayı bütün yasalar önünde adeta eğiliyor. Ben memlekete iki katlı betonarme bir bağ evi yaptırmaya kalktım, zaman zaman keşke hiç başlamasaydım diyorum. Anasını satayım sanki Taksim'in göbeğine AVM yaptırıyorum, neler neler istendi :(.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi inanıyorum yasalar var,yasaları devlet getirir uygular,bunu memuru denetler ama işte işlerine geldiği gibi.Devlet arasan yok. mesela trafik konumuz polis kardeşlerim kızacak ama bana göre sıkı denetlemeleri gerek,halka vatandaşa acıyarak sonuçta ülke kaosa giriyor trafik berbat oluyor...gerçekden inanıyorum Polis kardeşlerim aman diyor vatandaşa acıyor merhamet ediyor ama bence yanlış
bu arkadaşda mutlak bir ihbar şikayet vardır yoksa yazmazlar resim çektiklerine göre