Termostat

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Termostat'ın açık kalıp kalmadığını nasıl anlarız.

Benim araçtaki hararet 87'den yukarı çıkmıyor. Kaloriferi açında önce 3-4 derece daha düşüyor sonra tekrar 87'lere geliyor.

Forumda okuyorum 90'da sabit durması gerekli diye bahsediliyor. Benim termostat açıkmı kalmış yoksa kış olduğu içinmi böyle

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostat'ın açık kalıp kalmadığını nasıl anlarız.

Benim araçtaki hararet 87'den yukarı çıkmıyor. Kaloriferi açında önce 3-4 derece daha düşüyor sonra tekrar 87'lere geliyor.

Forumda okuyorum 90'da sabit durması gerekli diye bahsediliyor. Benim termostat açıkmı kalmış yoksa kış olduğu içinmi böyle

Aracın normal sorun yok yani.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Rampa aşağı inerken vitesi boşa at, hararet saatinin ibresi düşüyorsa veya aracı ilk çalıştırdıktan 3-5 dakika sonra (rölantide ve fan açılmamış olacak) bile radyatörün üst su hortumu sertlleşmemişse yani çalıştırmadan evvelki gibi yumuşaksa termostad açık demektir. Bir diğer ipucu da uzun yolda biraz hızlı gidince (90-100 arası) ibre mavi kısmı zar zor geçer, kalorifer ısıtmaz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin iyi benim 82 yi geçmiyor uzun yolda

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç hemen kalarifer hemen ısıtmıyor belli bir süre sonra ısıtıyor şehir içi 5-6 km sonra ısınıyor eve gelmiş oluyorum zaten o mesafede ne yapmam lazım astra g ler hep bölemi yoksa termostat açıkmı iniş aşağı boşa atınca ibre düşüyor

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Rampa aşağı inerken vitesi boşa at, hararet saatinin ibresi düşüyorsa veya aracı ilk çalıştırdıktan 3-5 dakika sonra (rölantide ve fan açılmamış olacak) bile radyatörün üst su hortumu sertlleşmemişse yani çalıştırmadan evvelki gibi yumuşaksa termostad açık demektir. Bir diğer ipucu da uzun yolda biraz hızlı gidince (90-100 arası) ibre mavi kısmı zar zor geçer, kalorifer ısıtmaz.

Yokuş aşağı değilde düz yolda biraz hız yapıp boşa attım ısı yükselmeye devam etti

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yokuş aşağı değilde düz yolda biraz hız yapıp boşa attım ısı yükselmeye devam etti
Yanlız kısa mesafelerde, ibre hemence düşmez, araç hızdan dolayı oluşacak rüzgara bir süre maruz kalacak ki soğutma suyu bu rüzgar sayesinde soğuyabilsin. Uzunca bir süre zarfında ibre düşmüyorsa termostad sağlam demektir.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Yanlız kısa mesafelerde, ibre hemence düşmez, araç hızdan dolayı oluşacak rüzgara bir süre maruz kalacak ki soğutma suyu bu rüzgar sayesinde soğuyabilsin. Uzunca bir süre zarfında ibre düşmüyorsa termostad sağlam demektir.

Yarın tekrar deneme yapacağım. 10 Km ileride hafif bir yokuş var yada biraz fala hız yapıp boşa atacağım

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya oktay kardesim,
motor soguk iken calistirinca takviye bidonuna baksana,eger devirdaim az da olsa yapiyorsa ordan görürsün,veya motor calisirken termostad üsütü hortum hemen iliyorsa daha motor isinmadan...o zaman kaciriyordur.