Termostat yardim

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rampa aşağı ineceksin ibre sonuna kadar düşecek yine soğuyacak yine ısınmak için enerji harcayacak , yanma verimi düşecek aşınma artacak , çekiş düşecek yakıt artar kalorifer ısıtmaz vs.vs. daha sayayımmı ?

yüksel23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta bana yaz ayin da herhangi bisakin casi olmadiğini ni söyledi termostadi sökmenin hatta servise tlf açtim onlrda bi sorun olmaz dediler
AKSİ OLURMU ?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corsa d araçta sabit 83 derecede duruyor benimde değiştirmem lazım mı?
bence normal sayılabilir. 80 derecenin altındakiler değiştirmeli derim..
değiştirip değiştirmemek tamamen kullanıcıya kalmış. arabasını seven değiştirir :D

ademm_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat olmayan araçta kışın ısınmak için yazın ise soğutmak için uğraşırsınız. ayrıca motordaki aşınmalar oldukça artar. karbüratörlü lpg li araç kullanıyorsanız lpgnin yoğunlaşmasıda zor olur. beyin dediğimiz yoğunlaştırıcıda su sıcaklığı düşük derecede olduğu zaman istenilen görevi yapmaz yanma esnasında yakıt çiğ olarak salınım yapar. daha önce benim aracımı aldığım zaman kış aylarında ısınma olmuyordu. termostatı iptal etmişler. opel motoru sıcak iken daha varimli hale geliyor. termostat olmadığı zaman yaz aylarında ise devir daim esnasında radyatör suyu geç soğutuyor fan uzun süre açık kalıyor. bence termostat zarar değil, ben faydasını gördüm. aracım eskiden 100 km 10 lt yakarken şu anda 100 km 7 lt lpg yakıyor.

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
peki fiyatı ne kadar termostatın bilen varmı? bizim şehiriçi sorun yok sadece biraz daha geç ısınıyor ama şehirdışı uzun yolda 70 dereceye kadar düşüyor sıcaklık:D

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam 80 tl civarı
marka olarak behr alın.. ikinci ihtimal de wahler alın

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 97 2.0 gls vectra var termostatin contasindan su kaçiriyordu usta söktükten sonra termostadin içini söküp takmadi yazin bişey olmaz kişin takarsin sadece kalorifere yariyor dedi gerçekten öylemi taktirayimmi acaba HEHANGİ PROBLEM OLURMU

böyle saçmalık olmaz bence...

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
termostad olmadan gezme dostum. Aşıntı fazla olur soğukken yakıt fazla olur. amannnnnnn.