Termostat yardim

yüksel23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 97 2.0 gls vectra var termostatin contasindan su kaçiriyordu usta söktükten sonra termostadin içini söküp takmadi yazin bişey olmaz kişin takarsin sadece kalorifere yariyor dedi gerçekten öylemi taktirayimmi acaba HEHANGİ PROBLEM OLURMU

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor biraz geç ısınır problem olmaz yazın ama ilk ısınma geç olacağından ısınana kadar biraz yakıt artar gerçi yazın farketmez pek

yüksel23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam merak ettiğim ustanin beni keklediğimi pek anlamam buişlerden yene yenin nöğreniyorum hareret le ilgili veye motora zarari olurmu şim di motor azisindiğina göre hareet yapmamasi lazim değilmi

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın motorunda herhangibir sıkıntı yoksa normal ise hararet yapmaz çünkü araç sürekli devir daim yaptığından dolayı motor sürekli kendini soğutur

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak ettim o ustan bilmiyormu motor geç ısınır ve asınır hatta yakıtı artar????;)
onu boşuna mı yapıyor firma??:kop:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşınırsa iş kötü ozaman :)

motor en çok soğuk aşınır...yani motor ısınana kadar o ilk 10 dakika aşınma kıyaslama yapılırsa 1500km olan aşınmadan fazladır.termostad ın görevı motoru en çabuk şekilde gerekli olan ısınmaya getirmek ve o ısıda tutmaktır...ve yakıt sarfıyatı en az ve verimli olan 90 derecede sabitlemektir ;)
boşuna kısa mesafe motorun ömrü kısa olmaz bunu yağın kirlenmesinden de fark edersiniz

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1000000

motor en çok soğuk aşınır...yani motor ısınana kadar o ilk 10 dakika aşınma kıyaslama yapılırsa 1500km olan aşınmadan fazladır.termostad ın görevı motoru en çabuk şekilde gerekli olan ısınmaya getirmek ve o ısıda tutmaktır...ve yakıt sarfıyatı en az ve verimli olan 90 derecede sabitlemektir ;)
boşuna kısa mesafe motorun ömrü kısa olmaz bunu yağın kirlenmesinden de fark edersiniz

Opeller sıcak çalışan motorlardır,gerek ekonomisi gerekse aşınmaması için 92 derecede açan termostatlar kullanırlar.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ustaya bi daha gitme derim ben. öyle şeymi olur yaaa.. git taktır termostadını. aracın yazda olsa kışda olsa hemen acil oalrak 90 dereye çıkması lazım.

zorbey4275

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corsa d araçta sabit 83 derecede duruyor benimde değiştirmem lazım mı?